Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Giresunspor forması giyen milli futbolcu Aykut Demir, Trabzonspor'a yanıt verdi.Aykut Demir, Trabzonspor ile olan sözleşmesinin feshedilmesinin ardından bordo-mavili kulüp ile girdiği hukuk savaşını kazandı.
Trabzonspor'a karşı açtığı davayı kazanıp alacağını faiziyle istediği belirtilen Aykut Demir'e Trabzonspor sert bir metinle tepki vermişti. Aykut Demir de bu açıklamaya karşılık olarak bugün bir açıklama yaptı.
Aykut Demir "Trabzonspor tarafından şahsıma yapılan açıklamaya karşı beyanatımdır." diye başladığı açıklamasına "Trabzonspor’un asılsız yalanlamalarını kabul etmiyorum." şeklinde cevap verdi.
İşte Aykut Demir'in o açıklaması;
"Hiç bir şekilde geçerli bir sebep sunulmadan sözleşmemin fesh edilmesiyle mağdur edilerek ayrıldığım Trabzonspor’un asılsız yalanlamalarını kabul etmiyorum.
2 yılı geçen davanın sonuçlanmasıyla kulübün haddini aşan bir şekilde İslami kimliğimi ortaya koyarak bunun üzerinden bir mağdur edebiyatı yapmalarını son derece talihsiz buluyorum. Ne acıdır ki yağ ölçüm testini bahane ederek sözleşmemi tek taraflı fesh ederek şahsımı adeta vasıfsızlaştırıp transfer döneminin bitmesine çok kısa bir süre kala düzmece bir fesh planlayıp futbol hayatım bitirilmeye çalışılmıştır ve bu benim için manevi bir yıkım olmustur.
Daha önceki süreçte alacaklarımı taksitlendirmeye gidip aramızda ödeme planı oluşturduk ama Trabzonspor kulübü maalesef buna uymadı. 6 ay boyunca telefonlarıma cevap verilmedi. Kadrosunda yer aldığım süreçte aylarca para alamamama rağmen dava etmediğim dava edenlerin daha sonraki dönemde baş üstüne çıkarıldığı kulübüm bana maalesef başka seçenek bırakmamıştır. Trabzonspor kulübü ödeme gününe iki gün kala daha önce kulüple yapmış olduğum fakat kulübün uymadığı ödeme planı ve taksitlendirme gibi önerilerle geldiler. Öncelikle ve özellikle şunu belirtmek isterim ki Müslüman Türk vatandaşı olarak karşı taraftan talep ettigim değil, dava üzerinden sonuçlanan faizin hiç bir şekilde kendi şahsi helal parama karışmadan hakkım olan paramı alıp geri kalanın ihtiyaç sahibi Türk vatandaşlarımıza aktarılacağını belirtmek isterim!
7 / 19
İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde transfer edilen Aykut Demir'in sözleşmesi 5 Eylül 2017 tarihinde kulüp içi disiplin yönetmeliğine aykırı davranışları nedeniyle tek taraflı feshedilmişti.
29 yaşındaki savunma oyuncusu 1 kez de Türkiye Milli Takım formasını giydi.
Giresunspor taraftarından özel tezahürat
Giresunspor taraftarı maçlarda Aykut Demir için, "Sakalını seveyim... Alkolü bıraktık, namaza başladık." gibi tezahüratlarda bulunuyor.
10 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
Futbola Hollanda'nın NAC Breda takımında başlayan 29 yaşındaki futbolcu, Türkiye'de Gençlerbirliği, Trabzonspor ve Osmanlıspor formaları giydi.
11 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
12 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
13 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
14 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
15 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
16 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
17 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
18 / 19
Aykut Demir'den Trabzonspor'a yanıt
Aykut Demir ile Marko Marin birbirine girdi!
Genç takımdan Melih'e sert giren Marko Marin, kendisine tepki gösteren Aykut Demir ile tartıştıktan sonra antrenmanı bıraktı. Soyunma odasında üstünü değiştiren Alman oyuncu, daha sonra Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ni terk etti.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS