hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aziz Yıldırım neden kongreyi terk etti? Açıkladı...

  KAYNAKCnnturk.com

  Fenerbahçe'de başkan adayı Aziz Yıldırım, Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı'nı terk etme nedenini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fenerbahçe'de bugün gerçekleşen Seçimli Olağan Genel Kurulu Toplantısı'nı terk eden Aziz Yıldırım kendi ofisinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Kurulu terk etme nedenini açıklık getiren Yıldırım, "Gitme amacım sükunet ve barış çağrısı yapmaktı." dedi.

  İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

  "Ali Koç'un elini sıktım. Divan Kurulu'nun üslubunun kavgaya yol açacağını kendisine ifade ettim. Ali Bey çok gergin bir ifadeyle bana, 'Gerekirse kavga edelim' dedi. Bunu söyledikten sonra zaten Vefa Bey de aldırışsız bir tavır içerisindeydi. Bu tablo karşısında yapılması gereken amaçladıkları provokasyona alet olmamaktı. Ben bunu yaptım ve ayrılacağımı söyledim. Benim için camianın birlik beraberlik içinde olması en önemli konudur."

  "Mourinho üzerinden fayda sağlamak yanlıştır. Mourinho, Fenerbahçe'nin teknik direktörüdür. Onu tartışmaya açmamak lazım. Herkesin ona saygı duyması gerekiyor."

  "HOLDİNGLERİN TAKIMI"

  "Bütün delegelerimizi yarın stadyuma bekliyorum. Ben de sabah erken saatlerden itibaren orada olacağım ve seçim bitene kadar da oradan ayrılmayacağım. Holdinglerin takımı Fenerbahçe mi yoksa halkın takımı Fenerbahçe mi? Yarın bunu oylayacağız."

  "Tribünlerde üst katlarda insanlar oy kullanıyor, bunlar sayılmadı. Kale arkasında el kaldırıyorlar, sayılmıyor. Böyle seçim mi olur?

  "Bir taraf ‘Aziz Yıldırım’ diye bağırıyor bir taraf başka bağırıyor. Olaylar çıkacak, Divan Başkanı oraya bir davaya hizmet etmeye geldiği için başka insanlar konuşturulmayacak. Fenerbahçe tarihine kara leke sürülmesin diye uğraş verdik. Kongereye gelen insanlar amigoluk yapmayacaklar. İki taraf için de aynısını söylüyorum. Stada maça gelmiş gibi geliyorlar. Bu yanlış. Ayırmadan söylüyorum, kimse bu şekilde davranamaz."

  "50 MİLYON EURO HİBE"

  "Fenerbahçe'yi şampiyon yapamazsam. Teminat mektubu getirmiştim, onu verecektim. 50 milyon Euro Fenerbahçe'ye hibe ediyorum diyecektim. Onu söyleyecektim ama olmadı size söylüyorum."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow