Beşiktaş iki sezonda Avrupa kupalarından 83 milyon euro kazandı

Beşiktaş iki sezonda Avrupa kupalarından 83 milyon euro kazandı

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde G Grubu'nu namağlup lider tamamlayan Beşiktaş, elde ettiği performansla Türk futbol tarihine geçerken, kazandığı parayla kasasını da doldurdu. Siyah beyazlılar şimdiden geçen yılın tamamında kazandığından daha fazla para kazanmayı garantiledi.

Siyah-beyazlı kulüp, elde ettiği başarının yanı sıra pazarlama gelirleriyle Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonunda şimdiden yaklaşık 44 milyon euro'yu kasasına koydu.

Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kaldığı için 12 milyon 700 bin euro alan Beşiktaş, özellikle grup maçlarında gösterdiği performansla gelirini yükseltti. Rakiplerine 4 kez üstünlük sağlayarak toplam 6 milyon euro kazanan siyah-beyazlılar, 2 beraberlik sonunda 1 milyon elde etti.

Namağlup lider olarak grubu tamamlayan Beşiktaş, adını son 16 turuna yazdırarak 6 milyon euro daha kazandı.

Siyah-beyazlı ekip, havuzdan gelecek 18 milyon avroyla gelirini 43 milyon 700 bin euro'ya çıkaracak.

Adını son 16 turuna yazdıran Beşiktaş, çeyrek finale yükselmesi durumunda 6,5 milyon euro daha kazanacak. Siyah-beyazlı kulüp, bunu başardığı takdirde bu sezon 50 milyon 200 bin euro'yu kasasına koyacak.

Geçen sezon yaklaşık 40 milyon euro kazanmıştı 

Siyah-beyazlılar, geçen sezon Avrupa'da toplam 39 milyon 917 bin euro kazanmıştı.

Şampiyonlar Ligi'nde 33 milyon 795 bin euro alan Beşiktaş, çeyrek finale çıktığı Avrupa Ligi'nde ise 6 milyon 122 bin euro elde etti.

Bu sezon şimdiden 43 milyon 700 bin avro kazanan ve geçen sezon da 40 milyon euro'yu kasasına koyan siyah-beyazlıların 2 sezonda Avrupa'daki geliri, 83 milyon 700 bin euro'yu buldu. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS