Burak Elmas: Arda Turan hata yaptı

Burak Elmas: Arda Turan hata yaptı

Burak Elmas: Arda Turan hata yaptı

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Barcelona eşleşmesi ve son dönemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Haber Global'e konuşan Burak Elmas, "Galatasaray'ın Avrupa'da tur atlama şansı her zaman %51'dir. DNA'mızda bu var. Rakip kim olursa olsun her maça kazanmak ve tur atlamak için çıkarız. Türk futbolunun içinde bulunduğu konumda bu başarıların maç bazlı değil, sürekli olmasını arzuluyoruz. Göztepe ve Çaykur Rizespor maçında aksi sonuç çıksa da Torrent ile yola devam edecektik." dedi.

'Barcelona maçına Fatih Terim'i davet edecek misiniz?' sorusuna Elmas, "İstanbul'daki maça Fatih Terim'i davet etmeme gerek yok, kendisinin zaten locası var. İhtiyaç olursa tabii ki davet ederim. Her üyemizin başımızın üstünde yeri var." yanıtını verdi.

Maria Markovic'ten Cristiano Ronaldo itirafı

Maria Markovic'ten Cristiano Ronaldo itirafı

Burak Elmas, sözlerine şöyle devam etti;

Gençlerştirme bu projenin bir parçası noktasında. Asıl noktada uygun bir takım bütçesi oluşturup. Galatasaray'a bonservis kazandıracak bir ekip oluşturup buradan para kazandırarak Avrupa'da sahnede olan bir kulüp yaratma projesidir.

Luis Campos, futbolda başkan danışmanı. Direkt benimle beraber çalışıyor. Danışmanlık, futbolda kuracağımız yeni stratejinin danışmanlığı. Birçok takımın peşinden koştuğu bir isimdi. Oturduk, birkaç görüşme yaptık. Ben ve birkaç arkadaşım anlattık. Kendisi de ikna oldu. Başarı formülünü biliyor. Bizim isteklerimizle onun stratejileri uyuyor. Campos'un da ücreti bizim bütçemizde ödenebilir bir meblağdır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başkan olarak, hiçbir sorumluluktan kaçmam. Bugün, takımı kimin kurduğunun önemi yok. Oyuncu izleme departmanımız var, onlar teknik direktörümüzün arzusu doğrultusunda liste yapıyorlar, biz de görüşme yapıyoruz. Tüm başarısızlığı ben alıyorum.

Gedson Fernandes konusu

Gedson, Galatasaray'a gelmesi mümkün olan oyunculardandı ama bu transferin olması, Galatasaray'ın başka şeylerden vazgeçmesini gerektirecekti. "Pişman olmadık. Bazı şeylerin hata veya doğru olup olmadığı konusunda çok çabuk karar veriyoruz. Bunun cevabını gelecek potansiyel oyuncular veya gelecekteki performansı verecek.

'Arda Turan hata yaptı'

Arda'nın Fatih hocayla birlikte olmasıyla ilgili hiçbir rahatsızlık duymadım. Ama kaptan olarak, içinden geçilen bu hassas dönemde, mevcut hocasının ekstra haksız eleştiriye tabi tutulduğu bu dönemde, kaptan olarak öyle bir resmi koymaması gerektiğini düşünüyorum. Fatih hocayla kişisel ilişkisi var, istediği zaman görüşebilir. Bununla ilgili bir düşüncem yok ama bence o resmi paylaşarak hata yaptı. Galatasaray kaptanı olarak, daha sorumlu davranmasını beklerdim.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Domenec Torrent çok fazla detaylı görüşerek karar verdiğim hoca. Hem Torrent'e hem de yardımcılarının bilgisine çok güveniyorum. Sonuna kadar arkalarındayım. Uzun yıllar beraber çalıştığı Guardiola ile görüştüm. Pep, "Futbolda bir çözüm varsa Torrent oradadır" dedi. Okan Buruk'la ilgili herhangi bir demecim olmadı. İddia edilen şeyler spekülasyon. Sevgili Okan Buruk, zor zamanlar geçiriyor, oğlu zor bir hastalıkla mücadele ediyor. Bu zor zamanlarında ona da destek olmamız lazım. Oğlu koyu bir Galatasaraylı. Bu konuyu fazla deşmemek lazım.