Büyükekşi ve Montella'dan kura yorumu

Büyükekşi ve Montella'dan kura yorumu

Büyükekşi ve Montelladan kura yorumu
expand

EURO 2024 kura çekiminde A Milli Takım'ın rakipleri belli olurken tören sonrasında Teknik Direktör Montella açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024), kura çekimi Almanya'nın Hamburg şehrinde bulunan Elbphilharmonie Konser Salonu'nda gerçekleştirildi. A Milli Futbol Takımı, organizasyonda F Grubu'nda yer alacak. Ay-Yıldızlıların rakipleri ise Portekiz, Çekya'nın haricinde C Yolu Play-Off'unda mücadele edecek Yunanistan-Kazakistan/Gürcistan-Lüksemburg eşleşmelerinin galibi olacak.

MONTELLA: İNŞALLAH

Kura çekimi sonrası A Milli Takım Teknik Direktörü Montella eşleşmelerle ilgili yorumda bulundu. "Portekiz'i daha önce hiç yenemedik. Şimdi yener miyiz?" sorusuna Vincenzo Montella 'İnşallah' cevabını verdi.

BU KURA 2008'İ HATIRLATTI

"Kura kuradır. Özel bir tercihimiz yoktu. Bu aşamadan sonra yapılacak şey rakiplere çok iyi çalışmak olacak. Bu kura EURO 2008'i hatırlattı. Türkiye, Portekiz, Çekya... Her şey değişebilir, farklı olabilir. EURO 2008 kurasına Türkiye son torbadan girdi ama neler yaptı gördük."

"Kim bu kuraya 'Kolay kura' diyor! Benim futbol kariyerim 30 yılın üzerinde. Her maç zordur. Takımlar arasındaki denge farkları, böyle turnuvalarda çok azdır. 'Kolay kura' diyenlere saygı duyuyorum ama benim görüşlerim bu şekilde."

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

"EURO2008'den beri 15 yıl geçti. Takımlar ve taktikler değişiyor. Çok çalışmamız lazım. Şu anda söyleyebileceğim tek şey, elimizden gelen her şeyi yapacağız. Odağımız bu olacak. Onun dışında bir şey söylemek istemiyorum"

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise: "Son rakip Kazakistan veya Yunanistan olabilir. Netice itibarıyla bütün takımlar başarı göstererek EURO 2024'e geldiler. Yapmamız gereken şey, önce kendi performansımız, heyecanımız, motivasyonumuz. Önce önemli olan takım olabilmek. Hep beraber bu işi başarırsak, çok çalışmayla bu işin altından kalkacağız." dedi.

Hamit Altıntop, grup eşleşmesiyle ilgili olarak "Portekiz çok güçlü. Çekya, iyi bir hava yakaladı. Playoffun C yolu olması da bir avantaj bizim için. Hedefimiz bu avantajı kaybetmemek, gruptan çıkmak. Bu açık ve net. Uzun bir süreç var. Umarım oyuncularımız üzerine koyarak ilerler, hazır bir şekilde haziranda takımla beraber oluruz. Ondan önce iki tane hazırlık maçımız olacak mart ayında. Onu da iyi değerlendirip, 18 Haziran'da Dortmund'da iyi bir başlangıç yaparız." ifadelerini kullandı.

 

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow