Candaş Tolga Işık: Bir dakikada imza atıldı

Candaş Tolga Işık: Bir dakikada imza atıldı

Beşiktaş eski yöneticisi Candaş Tolga Işık, Sergen Yalçın'ın siyah-beyazlı takıma teknik olma sürecinin detaylarını Posta gazetesindeki köşesinde aktardı.

İşte Candaş Tolga Işık'ın yazısının o bölümü: "Beş dakikada konuştular, bir dakikada imza atıldı"


Madden ve manen çok kötü günler yaşıyor Beşiktaş. Futbol takımı teknik anlamda belki de son yılların en zayıf kadrosu. Moraller bozuk. Camiada herkes birbiriyle kavgalı. Böyle bir dönemde Beşiktaş’ın teknik direktörlük koltuğuna ancak gerçek bir Beşiktaşlı’nın oturması gerekirdi. Öyle de oldu: Sergen Yalçın Beşiktaş’ta! Sürecin bizzat içinde olduğum için biliyorum: Sergen Hoca bir önceki teknik direktörün yarı fiyatına, Malatyaspor’dan aldığı paranın daha azına Beşiktaş’a imza attı.


Asbaşkan Emre Kocadağ -ki bu transferin bir numaralı mimarı odur; yönetimde yabancı hoca ve Samet Aybaba sesleri yükselirken Sergen Yalçın’ı ikna eden kendisidir- görüşmeler sırasında kulübün yaşadığı mali durumu anlatırken Sergen Yalçın, Asbaşkan Kocadağ’a “Ben Beşiktaş’la para konuşmam. Bu kulüp bana fazlasıyla verdi vereceğini, şimdi sıra bende” dedi.


Görüşme beş dakika sürdü, imza bir dakikada atıldı. Sergen Yalçın ne avukat aradı ne de danışman… Başkan Çebi, Sergen Hoca’yla ilk konuşmasında oturur oturmaz: “Bir de gelsin bizim Sergen denesin bakalım diye seni istemiyoruz. Gel ve burada yeni Sergenler yetiştir. Sergen’in Beşiktaş’ını yarat. Ben bunu yapacağına inanıyorum” dedi. Bu saatten sonra biz Beşiktaş taraftarına düşen skor ne olursa olsun sezon sonuna kadar Sergen Hoca’ya ve öğrencilerine inanmak, arkalarında durmaktır. Bu takımı, bu hocayı dahili ve harici düşmanlara yem etmemektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS