Christian Luyindama Antalyaspor'a imza attı

Christian Luyindama Antalyaspor'a imza attı

Christian Luyindama Antalyaspor'a imza attı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor, Galatasaray'dan Christian Luyindama'yı 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattı. Antalyaspor'un kiralama ücreti ödemeyeceği Luyindama'nın maaşının yüzde 50'sinin de Galatasaray tarafından karşılanacağı öğrenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray, Luyindama'nın Antalyaspor'a kiralandığını açıkladı. Luyindama'nın 1.05 milyon euro olan maaşının 500 bin eurosunu Galatasaray karşılayacak.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcumuz Christian Luyindama Nekadio’nun 2022-2023 sezonu için bedelsiz geçici transferi konusunda Antalyaspor A.Ş. ile anlaşılmıştır. Futbolcunun net 1.050.000 EUR’luk 2022-2023 sezonu ücretinin net 500.000 EUR’luk kısmı şirketimiz tarafından karşılanacaktır." denildi.

Galatasaray'da gelenler ve gidenler

Galatasaray'da gelenler ve gidenler

BASIN SÖZCÜSÜ BAŞKAN: DENEYİMLİ BİR OYUNCU TRANSFER ETTİK

İmza töreninde konuşan Basın Sözcüsü Adnan Başkan bu sezon Soner, Alperen, Cemali, Ömer ve Larsson ile anlaşma imzaladıklarını, Haji'yi bonservisiyle aldıklarını, Ndao'yu yeniden kiraladıklarını ve altyapıdan Amar'ı A takıma dahil ettiklerini hatırlattı. Daha iyi ve iddialı bir Antalyaspor izlettirmek için başkan Aziz Çetin önderliğinde yoğun bir çalışma örneği gösterdiklerini ve fedakarlıklar yaptıklarını dile getiren Adnan Başkan, "Luyindama Türk futbolunu bilen deneyimli bir oyuncu. Galatasaray'dan 1 yıl için kiralık olarak kadromuza dahil ettik. Umarım hem savunmada hem de hücumda takımımıza katkı sağlayacaktır. Kendisine başarılar dilerken camiamıza da hayırlı olması temennisinde bulunuyorum" şeklinde konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

LUYİNDAMA: SAHADA KONUŞMAYI TERCİH EDERİM

Luyindama ise Antalyaspor ailesine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Geldiği andan itibaren futbol aşkını ve tutkusunu hissettiğini anlatan Luyindama, "Bu durum beni daha çok motive etti. Daha fazla konuşmak istemiyorum, sahada yapacaklarımı gösterip sahada konuşmak istiyorum" diye konuştu.

"ÜST SIRALARI ZORLAMAYA MOTİVE OLAN BİR TAKIM GÖRDÜM"

Başarılı savunma oyuncusu Christian Luyindama, "Antalyaspor'dan teklif aldığım ilk andan itibaren Antalyaspor ve Antalya'yı incelemeye başladım. Üst sıraları zorlamaya çalışan, buna motive olan iyi bir takım olduğunu gördüm. Hocamız ile yapacağım görüşmeden sonra kişisel ve takım olarak hedeflerimiz hakkında daha net konuşabilirim. Hedef ne ise, hocamın direktifleri doğrultusunda elimden gelen her şeyi yapacağım" ifadelerini kullandı.

Fraport TAV Antalyaspor'un kiralama ücreti ödemeyeceği Christian Luyindama'nın maaşının yüzde 50'sinin Galatasaray tarafından karşılanacağı öğrenildi.