Domenec Torrent'in yeni adresi şaşırttı!

Domenec Torrent'in yeni adresi şaşırttı!

Domenec Torrent'in yeni adresi şaşırttı!

Geçtiğimiz sezon Fatih Terim'in görevden alınmasının ardından Galatasaray teknik direktörlüğüne getirilen Domenec Torrent, sarı-kırmızılılarda bekleneni verememiş ve Dursun Özbek yönetiminin gelişiyle görevine son verilmişti. Haziran ayından beri takım çalıştırmayan İspanyol teknik adamın yeni adresi büyük şaşkınlık yarattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Geçen sezon Galatasaray'da Fatih Terim'in yerine göreve getirilen Domenec Torrent, Dursun Özbek yönetiminin göreve gelişiyle sarı-kırmızılılardan ayrılmıştı. İspanyol teknik adam Haziran ayından beri takım çalıştırmıyordu. Domenec Torrent'in yeni adresi netlik kazanmaya başlıyor. İspanyol teknik adam büyük bir sürprize imza atmak üzere. İşte ayrıntılar...

TERİM'İN YERİNE GÖREVE GETİRİLDİ

Tarihinin en kötü sezonunu geride bırakan Galatasaray'da Fatih Terim dönemi Giresunspor yenilgisinin ardından sona ermişti. Dönemin başkanı Burak Elmas'ın yönetim kurulu ile aldığı karar büyük tartışmalara yol açmıştı. Terim'in yerine göreve getirilecek isim merak edilirken bir dönem Guardiola'nın yardımcılığını yapan Domenec Torrent'te karar kılınmıştı.

İspanyol teknik adam Galatasaray'da bekleneni veremedi. Torrent yönetiminde 20 karşılaşmaya çıkan Galatasaray, söz konusu müsabakalarda 7 galibiyet 8 mağlubiyet ve 5 beraberlik elde etti. Torrent, Galatasaray'da maç başına 1.30 puan ortalaması yakaladı.

Dursun Özbek yönetiminin göreve gelmesiyle Torrent'in görevine son verildi ve Okan Buruk teknik direktörlük görevine getirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

TORRENT: BANA YAPILAN HAKSIZLIK TERİM'E DE YAPILDI

Galatasaray, Süper Lig'de 2021-22 sezonunu 13. bitirdiğinde teknik direktörlük koltuğunda Domenec Torrent vardı. İspanyol çalıştırıcı geçtiğimiz günlerde sarı kırmızılı kulüpte geçirdiği dönemler hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Domenec Torrent, Galatasaray'dan kovulduğunu gazeteden öğrendiğini ve hiçbir yöneticinin kendisine açıklama yapmadığını ifade etmişti. Tecrübeli çalıştırıcı, Türkiye'yi sevdiğini ve Süper Lig'de çalışmak istediğini de sözlerine eklemişti.

Deneyimli çalıştırıcı Galatasaray'da en beğendiği futbolcunun Kerem Aktürkoğlu olduğunu belirtti. Torrent, milli yıldız için, "Kerem Aktürkoğlu, beni çok iyi anlayan bir oyuncu. Ne dediysem yapıyordu. Bir gün Avrupa'da iyi bir takımın başına geçersem Kerem'i hemen takımıma transfer ettireceğim." ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray'da kendisine haksızlık yapıldığını söyleyen Domenec Torrent, "Fatih Terim'e çok büyük saygım var. O bir efsane. Fatih Terim'i tüm dünya tanıyor. Bana yapılan haksızlık, benden önce Fatih Hocamıza da yapıldı." sözlerini kullanmıştı.

Torrent, Barcelona ile oynanan UEFA Avrupa Ligi son 16 turu maçlarından sonra Manchester City Menajeri Pep Guardiola'nın kendisini aradığını ve tebrik ettiğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Torrent ayrıca Guardiolanın Taylan Antalyalı'yı çok beğendiğini söyleyerek, "Guardiola, Barcelona maçından sonra beni aradı tebrik etti. Ayrıca Taylan için 'Kim bu oyuncu, çok beğendim. Dikkatimi çekti. Marcao ve Nelsson'u da çok beğendim' dedi." demişti.

SUUDİ ARABİSTAN'DA TORRENT SÜRPRİZİ

Geçtiğimiz günlerde Herve Renard ile yollarını ayıran Suudi Arabistan'da Jorge Jesus, Roberto Mancini ve Zinedine Zidane gibi isimler gündeme gelmişti.

Bu isimlere Domenec Torrent de eklendi. İspanya'dan AS'ın haberine göre Suudi Arabistan'ın teknik direktör listesinde Torrent de yer alıyor. Haberde Torrent'in Herve Renard sonrası Suudi Arabistan teknik direktörlüğü için en güçlü adaylardan biri olduğuna vurgu yapıldı.

AS'ta yer alan haberde Torrent'in 2030 Dünya Kupası için başvuru yapmayı düşünen Suudi Futbol Federasyonu yetkilileri ile bir görüşme yaptığı belirtildi.

TORRENT'İN KARİYERİ

Domenec Torrent, Galatasaray'dan önce MLS ekiplerinden New York City'de 11 Haz 2018 ve 8 Kas 2019 tarihleri arasında görev yapmıştı. Domenec Torrent, New York City'de 60 karşılaşmada görev aldı ve maç başına 1.68 puan ortalaması tutturdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Torrent, New York City'nin ardından Flamengo'da görev yaptı. İspanyol teknik adam Brezilya devinde 26 karşılaşmada takımın başında yer aldı. Torrent, Flamengo'da 1.92'lik puan ortalaması yakaladı.

Son olarak Galatasaray'da görev yapan Torrent, 20 karşılaşmada 1.30 puan ortalaması yakaladı.

Torrent teknik direktörlük kariyeri öncesinde Pep Guardiola'nın Manchester City, Bayern Münih ve Barcelona'da yardımcılığını yapıyordu.

(Skorer)

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber