Dursun Özbek transferlerin maliyetini açıkladı

  1. Spor
  2. Futbol
Dursun Özbek transferlerin maliyetini açıkladı
Dursun Özbek transferlerin maliyetini açıkladı

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 30 Haziran 2017 itibarıyla net borcunun 2 milyar 521 milyon lira olduğu açıklandı.

Dursun Özbek, Türk Telekom Stadı'nın yanına düşündükleri basketbol salonu için bütün izinlerin alındığını açıkladı.

Yapılan transferlerin maliyetini açıklayan Dursun Özbek, "Transferde bonservise 40 milyon euro, menajerlere 8.9 milyon euro harcadık. Bunlar belirli bir takvime yayılarak ödeniyor. 18.5 milyon euro bonservis gelirimiz var. Ayrılan oyuncuların ücretlerini düşünürsek 10 milyon euroluk taahhütten kurtulduk. 31 futbolcumuza ödeyeceğimiz maaşlar vergisi dahil şu an 66,6 milyon euro seviyesinde." dedi.

Ayrıca Dursun Özbek, "Riva ile ilgili 2. firma ile mutabakata varıldı, bugün saat 16.00'da Riva'nın imzası atılıyor." dedi.

Toplam borç açıklandı

Sarıkaya, 30 Haziran 2017 itibarıyla kulüp ve bağlı ortaklarının toplam borcunun 2 milyar 521 milyon lira, alacaklarının ise 1 milyar 641 milyon lira olduğunu dile getirdi. Sarıkaya, konsolide borç alacak farkının ise 880 milyon lira olduğunu kaydetti.

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklarının 31 Mart 2017 itibarıyla toplam borcunun 2 milyar 391 milyon lira olduğu açıklanmıştı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS