hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  El Clasico’da Türkiye’deki afetler için destek çağrısı

  El Clasico’da Türkiye’deki afetler için destek çağrısı
  expand
  KAYNAK DHA

  Futbolseverlerin ilgiyle takip ettiği El Clasico olarak adlandırılan Barcelona-Real Madrid maçında, Türkiye’de yaşanan afetler için dayanışma çağrısı yapıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Camp Nou’daki skorboard ve saha içi reklam panolarında, Trendyol’un yurt dışından destek yapılmasına imkân sağlayan earthquake.trendyol.com uygulaması aracılığıyla, afet bölgesine destek verilebileceği mesajları yer aldı.

  Dünyanın dört bir yanından 500 milyondan fazla futbolseverin takip ettiği, 95 bin taraftarın ise statta izlediği dünyanın en büyük derbilerinden biri olan La Liga mücadelesinde yapılan anonslar ve video gösterimleri ile de afet bölgesine destek istendi. Maç sırasında sosyal medyadan hesabından da bir hikaye paylaşan Barcelona Futbol Kulübü, skorboarddan yardım linkini paylaşarak afetzedelere destek çağrısında bulundu.

  Barcelona’nın yanı sıra kulübün vakfı olan Barça Foundation sosyal medya hesaplarından, kadın futbol takımı ve basketbol takımları da geçen hafta oynanan maçları sırasında saha içi panolardan ve sosyal medya hesaplarından afetzedeler için oluşturulan yardım linki earthquake.trendyol.com kanalıyla taraftarlarını Türkiye ile dayanışmaya davet etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  UYGULAMAYI 1 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ ZİYARET ETTİ

  Yurt dışından afet bölgesine destek vermek isteyenler için Trendyol tarafından hayata geçirilen yardım uygulaması ile şimdiye kadar 1 milyondan fazla kişi ziyaret etti. 70’ten fazla ülkeden kullanıcı da earthquake.trendyol.com aracılığıyla hem yardım malzemesi hem de dijital kartlar aracılığıyla maddi desteklerini ulaştırdılar.

  BİRÇOK ÜNLÜ İSİMDEN DESTEK ÇAĞRISI YAPILDI

  Barcelona Kulübü ve Barça Foundation’ın yanı sıra, NBA takımlarından Brooklyn Nets, ünlü Amerikalı ekonomist Nouriel Roubini, Leonie Hanne gibi birçok dünyaca isim de sosyal medya hesaplarından uygulamayı paylaşarak afet bölgesine destek çağrısı yapmışlardı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow