Emre Belözoğlu: Fenerbahçeliyim demekten geri durmam

Emre Belözoğlu: Fenerbahçeliyim demekten geri durmam

Emre Belözoğlu: Fenerbahçeliyim demekten geri durmam
expand

MKE Ankaragücü, Süper Lig’in 14’üncü hafta mücadelesinde Beşiktaş ile sahasında 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

90 dakika boyunca kendilerini destekleyen taraftarlarına teşekkür ederek söze başlayan Emre Belözoğlu, "Onlara 3 puanı armağan etmek en büyük isteğimizdi. Büyük fotoğrafa bakıldığında oyuncularım bence istediler. 2 puanı kaçıran tarafın biz olduğumuzu düşünüyorum. Karşımızda çok değerli ve önemli oyunculara sahip büyük bir takım var. 1 puan beni hiçbir zaman mutlu edecek bir gerçek olmadı hayatımda. Kazanan-kaybetmeyen kimliğe ulaşmak adına yarım da olsa bir adım olarak görüyorum bunu" değerlendirmesinde bulundu.

"FENERBAHÇELİYİM DEMEKTEN GERİ DURMAM"

Son dönemde kendisinin 'Fenerbahçeliyim' şeklinde verdiği demece ilişkin yöneltilen soruyu yanıtlayan Belözoğlu, "Bu ülkede ben 16 yaşımdan bu yana eleştiri alıyorum. Çok büyük iftiralarla da karşı karşıya kaldım. Fenerbahçeliyim, bir gün Fenerbahçe'ye karşı hangi takımda olursam olayım, bunu Başakşehir'de de yaptım, burada da Allah'ın izniyle yapacağım. Benim ekmeğini yediğim ve benden bir şeyler bekleyen bir camia var. Ben Ankaragücü'nün başarısı için karşıma kim çıkarsa çıksın elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Türkiye'de maalesef ki popülist bir yapı var. Algıyı yönetmek isteyen bir yapı var. Ben hiçbir zaman onların oyuncağı olmadım. Benim için bir gerçek var, futbol ve futbola hizmet etmek. Fenerbahçe'nin çok önemli dönemlerinde futbolcusu oldum, teknik direktörlüğünü yaptım, sportif direktörlüğünü yaptım. Fenerbahçeliyim demekten de hiçbir zaman geri durmam. Ama Ankaragücü-Fenerbahçe maçında Ankaragücü'nün kazanması için her şeyi ortaya koyarım" dedi.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow