Ercan Taner'in kararına çarpıcı yorum

Video: Ercan Taner'in kararına çarpıcı yorum

Avrupa'da ve Türkiye'de futbol ligleri yeniden başlıyor. Cem Yılmaz ve Uğur Meleke, CNN TÜRK Instagram hesabından çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Cem Yılmaz: İskoçya, Fransa ve Belçika'da ligler tescil edildi. Hollanda'da ise sezon iptal edildi. Şimdi Türkiye'de pozitif vaka çıkarsa ne olacak? En önemli soru bu. Eğer bu futbolcular arasında önemli yere sahip isimler çıkarsa ne olacak? Takımlar bu halde maçlara nasıl çıkacak gibi sorular öne çıkıyor. Yaz aylarında bu virüsün bulaşma oranının azalacağını umuyorum. Ligler başlamadan kurallar önceden koyulursa takımlar da önünü daha iyi görebilir. İşin parasal boyutu futbol için çok önemli. Diğer sporlardan ayrıldığı en önemli konu da bu. Böyle bir ortamda herkesi memnun etmek çok kolay gözükmüyor. Önümüzdeki sezonun nasıl oynanacağı da büyük belirsizlik konusu.

Uğur Meleke: Bu işi ilk olarak Almanlar'ın yapması dikkat çekici. En büyük riski onlar aldı. Televizyonda izlenme oranları 7,5 katına çıkmış. Futbol oynanacak ama 'hastalığın farkındayız' algısını Almanya insanlara veriyor. Futbol kulüplerine ciddi uyarılar yapılıyor. Her ülke farklı geçirdi bu süreci. Ülkeler kendi yerel gerçeklerine göre pozisyon aldı. Neyin doğru neyin yanlış olacağını biraz zaman gösterecek. Nihat Özdemir'in Temmuz'da seyircili oynanabilir sözlerini ben çok anlamsız buldum. Seyircili olmamalı. Ercan Taner'in maç anlatmak istememesi doğal bir tepki. Futbolcuların ya da spor çalışanlarının böyle bir hakkı olmalı. Ligler ya da UEFA böyle bir hakkı insanlara tanımalı. 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS