hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erden Timur'dan transfer sözleri! ''İkilem içindeyiz''

  Erden Timurdan transfer sözleri İkilem içindeyiz
  expand

  Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur sarı-kırmızılı gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur sarı-kırmızılı gündeme dair beIN Sports'a önemli açıklamalarda bulundu.

  "Seçimden sonraki süreçte Dursun başkan, 'Futbol ile senin ilgilenmeni istiyorum' demişti. İlk cevabım, 'Haddim değil' olmuştu. Maç izlemekle, oyunculara hakim olmakla yönetebilecek bir branş değil futbol. Benim için başarı doğru bir kavram değil. Başarısızlık korkusu veya başarı sebebiyle istememezlik yapmadım bu görevi. Seçildikten sonra 5-6 ayda 11 kilo verdim. Görevi layığıyla yapamadığınızda insan bunu sindiremiyor." 

   'DURSUN ABİ BENİ KANDIRMIŞSIN'

  "Başkanımıza 'Ben para pulla ilgilenmem, menajerlerle görüşmem sadece Florya'ya bakarım' deyip kabul ettim, o da 'Tabii, tabii' dedi. İlerleyen süreçte 'Dursun abi beni kandırmışsın' dedim o da 'Ya ne diyecektim' dedi. Hocamız göreve geldikten sonra ilk listesinde yer alan sadece 2 oyuncu aldık, sonrası hep yeni listeye eklenen isimler oldu. O iki oyuncu Seferovic ve Oliveira'ydı."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "TRANSFER METODOLOJİMİZİ DEĞİŞTİRDİK"

  "İyi insanları bir araya getirdiğinizde bambaşka bir sinerji oluşuyor. Kendim açımdan söyleyeyim, hiç bilmediğin bir işe kalkışıyorsun. Transfer metodolojimizi değiştirdik, analiz bazlı karar vermeye başladık. Bağımsız bir şirketle de bu konuda anlaştık. Ben de hentbolda sporculuk yaptım. Bu işin yüzde 50'si karakterdir. Bununla ilgili rapor aldık oyuncular için. Icardi için de aldık bu raporu ve ne kadar iyi bir insan olduğunu o raporda da gördük. Takımda bu kadar aile havası olmasının sebebi, oyuncuların kişiliği."

  "Geçen sezonki kadroda değerli oyuncular vardı ama o psikolojiyi değiştirmek için takımın yüzde 90'ını değiştirmemiz gerekiyordu. Bunu yaparken oyuncuların 'winner' olmasına dikkat ettik, kriterlerimize uymayan bazı oyuncular ile de görüşmeye gitmedik."

  "Biz taraftarız, hepimize göre Galatasaray çok büyük ama görüşmelerimizde devasa kulüplerin bizim markamıza gösterdiği değer, 'Siz çok büyük kulüpsünüz' demeleri bizleri çok gururlandırıyor."

  KADRO KONUSUNDA İKİLEM İÇİNDEYİZ

  "Şampiyonlar Ligi kadrosu kurup ön elemelere gitmek mi, ön elemeler için yeterli kadroyu kurup ileri dönemde mi takımı geliştirmemiz gerekiyor? Bu konuda zor bir ikilem içerisindeyiz. Biz ön elemeler için de iyi bir takım kurmak istiyoruz. Artık bir omurgası var takımımızın. Karar verirken 30 milyon insanın beklentisini ve kulübün geleceğini düşünmek zorundayız."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ICARDI CEVABI

  Hepimiz, Icardi'nin kalmasını istiyoruz. Kolay olmayacağını bilmek gerekiyor. Gerçekçi olmak lazım. Ama geçen sene de gelmesi çok zordu, bu sene için de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu sezon kendisine başka şeyler de ekledi ve daha önce görmediğimiz bir Icardi izletti bize. Birinci santrforu olmayan önemli takımlar var ve bir de Suudi Arabistan gerçeği var. Bunlar realite, taraftarımız yanlış anlamasın. Elimizden gelen her şeyi yapacağız Icardi için."

  "RASHİCA İÇİN DE GÖRÜŞMEMİZ SÜRÜYOR"

  "Rashica için de görüşmemiz sürüyor. Bizim için çok değerli bir oyuncu ancak birçok opsiyonumuz olmalı ki Galatasaray için doğru bedellerle bu işi halledelim. Kurun nereye gideceğini bilmiyorum ve yanlış adımlar atmamamız lazım."

  YUNUS İÇİN TEKLİF GELMİŞTİ

  "Yerli kuralının en büyük dezavantajlarını yerli oyuncular çekiyor. Kerem değerini bulan bir oyuncu mesela, Yunus da sezon başında kariyeri için iyi bir kulüpten teklif aldı ama kabul edemezdik çünkü sezon başında planımız Kerem ve Yunus ile ilerlemekti."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ABDÜLKERİM NE SÖZ VERDİYSE HEPSİNİ TUTTU

  "Abdülkerim ne söz verdiyse hepsini tuttu. Rakamlar çok farklı yerlere gitti, kulağımla duydum ama bizden bir kuruş fazla istemedi Abdülkerim tarafı."

  "Fenerbahçe ve Galatasaray birbirinin elinden oyuncu alırsa karşısındakinin bileğini bükmüş oluyor ancak kulübün menfaatlerinin tersine oluyor. 'Galatasaray giderse alır, almadan dönmez' bu tip şeyler hep kulüplere zarar veriyor. Kulüpler arasında centilmenlik anlaşması keşke olsa ama olabilecek gibi görmüyorum. Bir kulüp anlaşma noktasına geldiyse, diğer kulüp girmemeli"

  "Çok fazla ismin adı geçiyor ancak yüzde 90'ı gündemimizde yer almıyor. İsmi parlayan bir oyuncu alacağız diye bir şey yok, iyi oyuncu alacağız. İlkay Gündoğan'ın dahi adı geçti, bir gün Galatasaray'da oynamasını isterim ancak rotayı gerçekçi çizmezseniz eliniz boş kalabilir."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'LİGİ BİTİRTMEYİZ' SÖZLERİ

  'Ligi bitirtmeyiz' açıklamamdan sonra özür diledim. Sonra belki 10 kez özür diledim. Ülkemizde hatasından sonra özür dileyene rastlanmıyor pek. Ondan sonra çok açıklama yapıldı. Sportif gerçekliği yok şeklinde. Bu ligi yok sayıyoruz anlamına gelir. 

  "Bu lig şaibeli demek... Böyle bir şampiyonluğun ardından bunu söylemek ne kadar doğru. Rakiplerimiz de şampiyonluk puanları topladı. Biz ligin birçok istatistiğinde ligin lideriyiz. Daha nasıl hak edebilirsiniz bir şampiyonluğu?"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow