hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fatih Tekke: Başarısız değil çok başarısızım!

  Fatih Tekke: Başarısız değil çok başarısızım
  expand

  Galatasaray'a deplasmanda 4-0 mağlup olan Corendon Alanyaspor'da teknik direktör Fatih Tekke, karşılaşma sonrası özeleştiri yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alanyaspor'da ikinci lig maçına çıkan Fatih Tekke, Galatasaray mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

  "BAŞARISIZ DEĞİL, ÇOK BAŞARISIZIM!"

  Kayserispor (1-0), Gaziantep FK (3-0) ve Galatasaray'a (4-0) kaybetmeleriyle ilgili konuşan Fatih Tekke "Kötü başlangıç.. Ardından bu maç... 15 gün çalıştık. Şu ana kadar çalışmalarımı, araştırmalarımı kendi geliştirme çabalarımı 'check' etme görüntüsü var. Bizim olduğumuz takımlarda düzen olması gerekirken, bugün ciddi üzüldüğüm düzensizlik oldu. Tüm bunlar benim moralimi bozdu. Bu benim ve ekibimin tarzı değil. Biz düzenli olmak zorundayız. Galatasaray ile oynamak kolay değil. Ancak ondan bağımsız olarak bu düzen sağlayamıyorsak, bu sorumluluk bana ait. Bu takım 8 yıldır çok önemli şeyler başardı. Biz de kendi hayallerimizi bir üst seviyeye taşıyabilmek için geldik. Sanırım 8 gol yedik, gol atmış değiliz. Alanyaspor'a zarar vermek için değil, kendimizi ve kulübü bir ritme sokmak için buraya geldik. 15 günde bu düzensizliği kabul edemem. Sorumlu kesinlikle benim. Başarısız değil, çok başarısızım!" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "YÖNETİM KURULU KARAR ALABİLİR!"

  Yönetimin kendisi görevden almasını anlayabileceğini vurgulayan Fatih Tekke "Yönetim kurulu herhangi bir karar alabilir, oturup konuşulabilir. Skordan bağımsız bu düzensizliği kabul edemem! Düzensizlik 8-9 yıllık çalışmalarımı 'check' etme durumuna geldi, bunu düşüneceğim!" ifadelerini kullandı.

  "PES ETMEM AMA DÜŞÜNECEĞİM!"

  "Bu bir veda konuşması mı?" sorusunu yanıtlayan Fatih Tekke "Veda konuşması değil, pes etmem mümkün değil! Yeni bir hoca, yeni bir heyecan gelmesi lazım! Ama bir camianın çalışanısınız, insanlara ne yaptığınızı ve ne yapmak istediğini göstermek zorundasınız. Güvensizlik oluşabilir. Ben de 'check' edeceğim. Üzüldüğüm maç oldu. İstanbulspor'da geçen sene yaptığımız güzel şeyleri bu 3 maçta kenara atamam. Ancak 'check' etmek ve düzeltmek gerebilir. Bu bazen iyi olur. Düşüneceğim... İçeride bu konuşmayı yapıp yapmamayı düşündüm. Bunu nasıl düzelteceğimi düşüneceğim." dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow