hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fatih Terim, İtalyan basınına dün yaşanan depremleri anlattı

  Fatih Terim, İtalyan basınına dün yaşanan depremleri anlattı
  expand

  Türkiye'de yaşanan depremler Avrupa basınının da gündeminde yer alıyor. 6 Şubat günü yaşanan depremlerin ardından dün akşam iki kez daha deprem oldu. Fatih Terim İtalyan basınına memleketi Adana'dan da hissedilen deprem hakkında konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye, 6 Şubat günü Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük depremin etkisini atlatamadan iki yeni deprem daha yaşadı.

  AFAD ve Kandilli Rasathanesi Hatay'ın Defne ilçesi merkezli 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. 20.04'te meydana gelen depremden üç dakika sonra, 20.07'de Hatay, Samandağ merkezli 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Çevre illerde de hissedilen 6,4 büyüklüğündeki depremin 16,7 kilometre derinlikte olduğu bildirildi.

  TERİM'DEN İTALYAN BASININA DEPREM AÇIKLAMASI

  Hatay merkezli yaşanan deprem Fatih Terim'in memleketi Adana'da da hissedildi. Deneyimli çalıştırıcı, İtalyan haber sitesi Notizie'ye yaşanan depremle alakalı açıklamalarda bulundu. İtalyan basını Adana'yı 'İmparator'un memleketi' olarak tanımlarken Fatih Terim, "Maalesef hayat böyle. Depremde hayatını kaybedenlerin hepsine üzüldüm. Bu akşam iki sarsıntı daha oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'ABLAMLA TELEFONDA GÖRÜŞTÜM'

  'Ben iyiyim. Neyse ki ablam da iyi. Az önce telefonda konuştum, bu beni rahatlattı. Ben İstanbul'da yaşıyorum. Burada deprem hissedilmedi, ancak önümüzdeki birkaç saati telefonda geçireceğim" ifadelerini kullandı."

  MONTELLA DEPREMZEDELER İÇİN SAHADA

  İtalyan basını Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın depremzedeler için yaptıklarına da yer verdi. İtalyan çalıştırıcı Ansa'ya yaptığı açıklamada; "Burada insanlar sokaklarda, zaten yaşanan büyük korkuya bir yenisi daha eklendi" dedi.

  Depremin ardından Roma'ya giderek, İtalyan kulübünün yöneticileri ve Teknik Direktör Jose Mourinho ile görüşme yapan Montella, Türkiye'de depremzedelere büyük bir destek veriyor.

  Montella yapılan yardımlarla alakalı olarak ise, "Adana'da yaşıyorum. Kendimi buradaki insanlara duygusal ve fiziksel olarak yakın hissediyorum" ifadelerini kullandı. Montella ayrıca toplanan bağışlarla ilgili olarak da bilgi verdi.
   
  (Fanatik)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow