hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç CNN TÜRK'te

  Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç CNN TÜRKte
  expand

  Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç CNN TÜRK'te Hafta Sonu programında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Ali Koç başkan adayı olma sürecinden, hakkındaki FETÖ iddialarına kadar önemli açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Koç, Fenerbahçe başkan adaylığı ile ilgili olarak 'Çocukluğumdan bu yana başkanlık hayalim vardı. 30'lu yaşlarda bu hayalimi dile getirip, 50'lerimde Fenerbahçe'ye başkan olacağım demiştim. Şu an 51 yaşındayım ve hayalime çok yakınım' dedi.

  Ali Koç'tan ekonomi yorumu

  Ali Koç, ailesinin başkan adaylığına yönelik yaklaşımıyla ilgili de şu ifadeleri kullandı: 

  "Ailemin çoğunluğu ilk olarak aldığım karara karşı çıktı. küçük oğlum itiraz ediyor. Rahmi Bey demokratik bir insandır fikirlerini belli eder ama alınan karara saygı duyar. Bu kararı aldıktan sonra hepsi çok büyük destek oldular. 2 Nisan'da geçen yıl 50 yaşıma bastım. O gün babam bir konuşma yaptı. Ağabeyimin vefatından sonra bana işlerle ilgili ihtiyaçları olduğunu açıklayan bir konuşma yaptı. Ancak ben kendi isteklerimi dile getirdim ve Babam Rahmi Bey de artık adaylığımı destekliyor." 

  Ali Koç röportajının tamamı

  Ali Koç siyasete girecek mi?

  Türk futbolu çağın çok gerisinde

  Ali Koç, Fenerbahçe Başkanı olduğu takdirde sadece kulübü için değil, Türk futbolu için de çalışacağını belirtirken şu ifadeleri kullandı: 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugün içinde bulunduğumuz durum Türk futbolu açısından, sürdürülebilir değil. Bu süreçte Avrupa'yı gezdik, kulüpleri ziyaret ettik, sporla ilgili teknoloji ve insan kaynakları şirketlerine gittik. Türkiye'deki durumla kıyaslandığında çok gerisinde kaldığımız ortada. Zihniyet, yatırım, uzun vadeli düşünce... Birçok alanda. Ben fark yaratabileceğimi düşünüyorum. Fenerbahçe dışında Türk futbolu için de. Biz 'sporcu fabrikası' olabilecek bir ülkeyiz ancak doğru yatırımlar, istikrar ve doğru hamleler gerekiyor.

  Ali Koç, saha dışında federasyon ve kulüplerin bir araya gelerek futboldaki şiddet ortamını durdurabileceğini ifade ederken, "İçinde bulunduğumuz ortam şiddet ve nefret ortamı. Kulüpler arasındaki şiddet ortamı sona ermeli. "Galatasaraylılar Fenerlilerden nefret eder, Fenerliler Galatasaraylılar'dan nefret eder" gibi bir söylem oldukça yaygın. Eskiden böyle değildi. Saha dışında yapıcı bir rekabet olmalı. Değişim için Fenerbahçe lokomotif olabilir."  dedi. 

  Son dakika Fenerbahçe transfer haberleri

  Passolig uygulaması

  Ali Koç, Passolig taraftarı olmadığını belirtirken, 'Dünyada bunun bir örneği yok. Dolayısıyla bana göre gereksiz bir uygulama. Zararı var mı şöyle bir zararı olabilir insanları uğraştırıyor. Passolig kartı almak veya kendine yüklemek zor bir süreç değil ama insanlar uğraşmak istemiyorlar." dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç CNN TÜRKte

  'Fenerbahçe iyi yönetilmiyor'

  Koç, Fenerbahçe'nin ve Türk futbolunun hali hazırdaki maddi durumları hakkında ise şu ifadelerde bulundu: Türkiye'de tüm büyük kulüpler maddi olarak sorun yaşıyor. Sürdürülebilir bir durum yok. Bence Fenerbahçe iyi yönetilmiyor. Fenerbahçe 'günü kurtarma' anlayışıyla yönetiliyor. Yani bu yıl şampiyon olalım gelecek yıl bakarız mantığı var. Şampiyon olamayınca kontrat yenilenmiyor. Böylece sahip olunan değerler de gidiyor. Basketbol salonumuz ipotek edilmiş. Yönetime gelirsek hedefimiz her şeyi baştan kurmak. Benim için verdiğim sözleri tutabilmek çok çok önemli. Ben de biliyorum müthiş vaatlerde bulunmayı. Ancak önemli olan verdiğin sözleri tutabilmek. Burası milyonlara hitap eden, milyonların sevdayla bağlandığı Fenerbahçe Spor Kulübü. Bu çok büyük bir sorumluluk, bu yüzden ağzımdan çıkan lafı en az 100 kere düşünüyorum. Benim için güven çok çok önemli. Günü kurtarmak için konuşmak gibi bir durum söz konusu olamaz!' 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  Ali Koç neden F.Bahçe Başkanı olmak istediğini bu sözlerle anlattı

  Fenerbahçe'nin mali geleceği

  Ali Koç Fenerbahçe'nin mali geleceği hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Koç, 'Ben şahsen Ali Koç olarak karşılık beklemeden Fenerbahçe için vereceğim bir hibe var. Benim düşüncem bunu en sağlıklı yöntemi, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ne bu para verilecek. İki, sponsoruluklar konusunda bir adım atabiliriz. Şirketlerim kulübe her alanda sponsor olacak. Bugün halihazırda olan sponsorlukları geliştireceğiz. Bütün potansiyel alanları maksimuma getireceğiz. Sponsorlar artık spordan kaçıyor. Bizim bunu önlememiz lazım. 'Finansal fairplay' görüşüne gelirsek, karşılıksız bir mebladan söz ediyorum, insanlar bunu küçümsüyor ve Fenerbahçe'nin bir sermaye grubu altına gireceğini düşünüyor. Ama bu doğru değil. Karşılıksız bir destekten söz ediyorum. Bu konuyu UEFA ile de görüşerek sorunları aşacağız.' dedi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a çağrı

  Ali Koç, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı televizyon programına çağırdı. Ali Koç, "Aziz Yıldırım ile birlikte bir kanalda karşılıklı tartışmaya hazırım" dedi. Koç, 'Aziz Yıldırım her konuda yanıt veriyor ama 'defterleri açalım' ve 'televizyona çıkalım' konularında yanıt gelmiyor" dedi. Koç, Aziz Yıldırım'ın ve yönetimin kendilerinden bilgi sakladığını ifade etti. 


  Ali Koç'tan Aziz Yıldırım'a canlı yayın çağrısı

  Ali Koç, Fenerbahçe'de başkan olursa, her türlü adaletsizliğin üstesinden geleceklerini ifade ederken, Hakan Çelik'in sorusu üzerine hali hazırda yaşanan durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ali Koç, "Bu süreçte benim yaşadıklarım son derece adaletsizdi. Mesela, hiçbir tesisimizi kullanamıyoruz. Toplantılarımı Faruk Ilgaz tesislerinde yapmak istedik, sayın başkan 'siyaset karıştırmak istemiyoruz' dedi. Fenerbahçe'nin hiçbir yayın kuruluşu benim haberlerime bile yer vermiyor. Üye bilgilerine ulaşmamız sıkıntılı. Bize vermediğiniz bilgileri siz de kullanmayın. Diğer taraftan ihraçlar var, üye olan kişilerin üyelik bedellerini ödemediği durumları görüyoruz. Bu sistematik hale gelip, binlerce kişinin aidatı sistematik olarak ödendiği zaman bu tüzüğe ve etiğe aykırıdır. Bana sorarsanız üye olmaması gerekenler üye yapıldı. Fenerbahçeli olmayanlar bile üye yapıldı. Bunlar çıkıp anlatılmaya korkuluyor." 


  Ali Koç: Fenerbahçe TV'ye çıkmam yasaklanmış

  Ailemden tutun bana kadar deli saçması ifadeler kullanılıyor. Bu Fenerbahçe'ye yakışmıyor ve ben bunu kabul etmiyorum. Son dönemde üzülerek konuşmaya başladım. Sayı ve sevgi çerçevesinde seçimlerin olması lazım. 

  FETÖ tartışmaları

  Ali Koç, hakkında söylenen FETÖ tartışmalarıyla ilgili olarak, "Benim hakkımda bir suç duyurusu yapılmış. Bir gün kapalı bir zarf içerisinde belge geldi..Gözlerime inanamadım. Deli saçması diye üstünde durmadım. 101 kişi, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlık İletişim Merkezi'ne benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Evrağın özü şu: Benim FETÖ'cü olduğum 3 Temmuz'u benim yönettiğim, savcıların, polislerin benim irademle hareket ettikleri gibi gibi deli saçması şeyler. Sonra ilerleyen süreç içerisinde bazı insanlar bana geldi ve başkanımızın kapalı kapılar ardında küçük gruplara benim bir FETÖ projesi olduğumu anlattığını söylemeye başladılar. O noktada ben bu işi ciddiye almaya başladım. Türkiye'de iki adama para verip gizli tanık dersiniz, sonra çık işin içinden. Bu ülkede Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ bugün bir teröristin gizli tanıklığıyla cezaevine girdi. Dolayısıyla ben bunu ciddiye almak zorunda kaldım. Geçenlerde yine oldu. Herkesin bildiği, benim de sevdiğim bir kişi, onunla buluştum. Durumu anlattım. Benzer şeyleri kendisinin de duyduğunu söyledi. Aklım ermedi dedi. Ama sen üzülme diye söylemek istemedim dedi. Bunun gibi çok örnek var. Ben bu ismi söyleyemem ama bir yanlış varsa söylediğimde başkanımız çıkar Ali 3 Temmuz'da dik durdu, maddi, manevi destek oldu, en kötü dönemimizde yanımızda oldu. Kimse Ali'ye FETÖ'cü diyemez! Ama söylenmedi. Ben kırgınım ve bunları hak etmedim. Siz beni ve ailemi terör örgütüne üye olmaktan itham ediyorsunuz." dedi. 


  Ali Koç'tan FETÖ'cü suçlamalarına sert yanıt

   Koç, 'Bu iddialar beni cesaretlendirdi. Milyonların benden bir beklentisi var. Ben bundan yola çıkarak ölüm kalım olmadığı sürece yolumda devam edeceğim!' dedi. 

  Cumhurbaşkanı ile görüşmek istedim randevu verilmedi henüz

  Siyasete girmek gibi bir niyetim yok. Allah korusun. Ama bu da başkanımız tarafından pompalanıyor.  Benim siyasetle bir işim olmaz. Hiçbir düzeyde... Ancak başkanımızın yaydığı bir olay var, benim niyetim Fenerbahçe değilmiş, siyasete girmekmiş. Bundan medet ummak, bir Fenerbahçe Başkanı bu seviyeye gelmemeli.  Bunun altyapısını da şöyle yapıyorlar. 'Biz 2015'te onu yönetim kuruluna alalım dedik kabul etmedi gitti 3 gün sonra aday oldu' diyorlar. Aziz Yıldırım sürekli hakkımda söylenti çıkarıyor. Başkanla 2014 yılında sorun yaşadık. 2015 seçimlerinde yapılan baskı bugünleri getirdi. Aziz Yıldırım ne amaçlıyor anlamıyorum. Ben başkana bir kez daha sesleniyorum. Çıkalım televizyona açıklayalım. İkimizden biri yalan söylüyor. Çıksın ortaya. Cumhurbaşkanımızı mı etkilemeye çalışıyorlar ben anlamıyorum. Cumhurbaşkanı ile görüşmek istedim. Randevu verilmedi henüz

  Kocaman ile devam etmek isterdim

  3 Temmuz'da neler yaşadığımızı bir biz bir Allah bilir. Aynı şeyler yine yaşansın yine aynı refleksi gösteririz. Başkanımızın saç teline bile zarar verdirmeyiz. Aykut Kocaman benim için bir hocadan fazlasıdır. Aykut Kocaman ile devam etmek isterdim. İstikrardan yanayım. Ancak taraftarın beklentisi var. Bunu da göz ardı etmemek lazım. Devam edip etmemekle ilgili bir şey söyleyemiyorum. Seçilirsek düşünüp karar vereceğim.


  Aykut Kocaman kalıyor mu, gidiyor mu? Ali Koç açıkladı

  O ne kadar isterse devam ederim

  Soyunma odasına inip işlere karışmam karşıyım. Hayalim Fenerbahçe'yi kenetlemek. Obradovic için ise 'Allah'a şükürler olsun' kendisi bizde. O ne kadar isterse devam ederim. Yarının Pogba'sı, Alex'i olacak isimleri Fenerbahçe'ye kazandırmak istiyorum. Altyapılardan oyuncular çıkarmak isterim. Alex son dönemlerinde hatalar yapmıştır fakat Alex'e yapılanlar kabul edilemez.


  Ali Koç'tan Alex için jübile açıklaması

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow