hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fenerbahçe ile Serdar Dursun arasında ilginç dava!

  Fenerbahçe ile Serdar Dursun arasında ilginç dava
  expand

  Fenerbahçe hem Süper Lig'de hem Avrupa Ligi'nde yoluna devam ediyor. Sarı-lacivertli takımın yıldız isimlerinden Serdar Dursun'un kulübü dava ettiği ortaya çıktı. İşte Fenerbahçe'nin verdiği ceza ve davadan çıkan karar...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Süper Lig'de şampiyonluk yarışını sürdüren Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde Sevilla ile rövanş mücadelesine çıkacak. Sarı-lacivertli kulüpte Serdar Dursun gerçeği ortaya çıktı. Fenerbahçe'de Serdar Dursun'a, "eşine rastlanmayan" bir ceza verildi.

  UEFA KADROSUNA ALINMADI

  Geçen sezonun en skorer ismi Serdar Dursun, bu sezon UEFA kadrosuna bile alınmamıştı. Oysa, sezon başındaki eleme ve play-off'ta golleri bile vardı. Buna rağmen Serdar, bu sezon bir anda zorunlu olmasa oynamayacak düzeye geldi.

  TAHKİM'DEN SERDAR DURSUN AÇIKLAMASI

  Ancak konumuz bu değil... Serdar Dursun ile Fenerbahçe arasındaki sorun, Tahkim Kurulu'nun dün açıkladığı kararla ortaya çıktı. Kurulun kararlarının ilk maddesinde yer alan Serdar'ın, Fenerbahçe ile arasındaki davada, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun kararının onandığı açıklanmıştı.

  SERDAR KULÜBÜ DAVA ETTİ

  Öyleyse Fenerbahçe ile futbolcu arasında nasıl bir dava yaşandı? Öyle ya, takım içinde yer alırken, kulübü dava etmek kolay değildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ELEŞTİREL PAYLAŞIM

  Serdar'ın, kullandıkları topu eleştirmekten dolayı ceza aldığı ortaya çıktı. Sezon başında, bununla ilgili sosyal medya hesabına bir hikaye bırakan sarı-lacivertli futbolcunun, 24 saat sonra silinen bir paylaşımda bireysel düşüncesini söylemesi, kulüp tarafından suç olarak değerlendirildi.

  FENERBAHÇE'DEN PARA CEZASI

  Buna gerekçe olarak kulüp disiplin talimatı gösterildi ve 15 bin euro (Yaklaşık 300 bin lira) ceza verilmesine karar verildi.

  TFF'YE BAŞVURDU

  Sadece, topu eleştirdiği için verilen bu cezayı içine sindiremeyen Serdar, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun (UÇK) yolunu tuttu. Kurulun 15 Aralık 2022'de verdiği karar, Fenerbahçe'nin haklı olduğu yönündeydi. Oyuncunun itirazı, disiplin talimatında böyle bir madde bulunmadığı yönündeydi. Ancak UÇK, yaptığı eleştirinin spor etiğine aykırı olduğu şeklinde bir gerekçe ortaya koydu.

  Serdar, hukuksal sürecini burada bırakmadı ve işi Tahkim Kurulu'na götürdü. Oradan çıkan kararda da bir şey değişmedi:

  "Futbolcu Serdar Dursun’un, Fenerbahçe Futbol A.Ş. ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 15.12.2022 tarih ve E.2022/501- K.2022/482 sayılı kararına karşı itirazı incelendi. Tahkim Kurulu’nun 10.03.2023 tarihli toplantısında incelemeye alınan dosyada yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PİYASA DEĞERİ 2.2 MİLYON EURO

  Almanya'da Hamburg'da doğan Serdar Dursun'un Fenerbahçe ile sözleşmesi 2024'te sona erecek. Transfermarkt verilerine göre golcü futbolcuya 2.2 milyon Euro değer biçiliyor. Bu sezon toplam 16 resmi maçta süre alabilen 31 yaşındaki forvet, 10 Süper Lig, 4 Avrupa Ligi eleme ve 2 de Şampiyonlar Ligi eleme karşılaşmasına çıktı.

  (Skorer)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow