Fenerbahçe Kongresi CANLI YAYIN (Fenerbahçe Başkanlık Seçimi)

Fenerbahçe Kongresi CANLI YAYIN (Fenerbahçe Başkanlık Seçimi)

Aziz Yıldırım ve Ali Koç'ın başkan adayı olduğu Fenerbahçe Kongresi'nde oy verme işlemi sona erdi. Sandıklar kapandı ve sayım başladı. Fenerbahçe Kulübü'nün Seçimli Genel Kurulu'nda 16 bin 92 oy alan Ali Koç, resmen başkan seçildi.

Fenerbahçe Kongresi'nde 21 bin 736 üye başkanlık seçimi için oy kullandı. Önceki rekor 9 bin 380'di. 


Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda Ali Koç, 20 bin 736 oyun 16 bin 92'sini alarak başkanlığa seçildi.


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, eşi Gonca Yıldırım ve kızı Yaz'la 36 nolu sandığın başına gelerek oyunu kullandı. Aziz Yıldırım'ın eşi Gonca Yıldırım oyunu kullandıktan sonra "Hayırlı olsun" derken, Aziz Yıldırım, kızı Yaz'la birlikte oyunu attı.


Fenerbahçe Kulübü'nün Seçimli Genel Kurulu'nda 16 bin 92 oy alan Ali Koç, resmen başkan seçildi. Aziz Yıldırım ise 4 bin 644 oy aldı.


Neler oldu?


Oy verme işlemi saat 10.00'da başlarken başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç da erken stadyumdaki yerlerini aldı. Ali Koç destekçilerine "Tarih yazmaya hazır mısınız?" derken Aziz Yıldırım ise giriş kapısının önünde bekleyerek gelen her üyeyi karşılıyor.


Sarı-lacivertli ekibin eski futbolcusu, Medipol Başakşehir Kaptanı Emre Belözoğlu da oy kullanan isimler arasındaydı.


Fenerbahçe Kongresi'ne ünlü akını


Seçim sırasında basın mensuplarına kısa bir değerlendirmede bulunan Ali Koç, "Aziz Yıldırım'a kızgın mısınız? sorusuna "Neden kızayım Aziz Yıldırım benim başkanım" yanıtını verdi.


Fenerbahçe Kulübü'nün rekor katılımla gerçekleşen Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda spor, sanat ve iş dünyasından birçok ünlü isim de yer aldı. Bu isimler arasında Volkan Demirel, Ercan Saatçi, Ali Şen, İbrahim Tatlıses, Tuncay Şanlı gibi camianın önde gelen isimleri yer alıyor.


Fenerbahçe Olağan Seçimli Kongresi'nde oy kullanmaya gelen sarı-lacivertlilerin eski başkanı Ali Şen, Ali Koç'u desteklediğini belirterek, "Ali Koç kazanacak" dedi.


Öte yandan oy vermek için stadyuma gelen Mehmet Ali Aydınlar ıslıklandı. Aykut Kocaman da stadyuma geldi.


Bu arada BeinSports'un haberine göre Fenerbahçe kulübünden henüz oy kullanmayan üyelere telefon edildiği ve "Oy kullanacak mısınız?" diye sorulduğu yönünde duyumlar alan Ali Koç'un durumu Vefa Küçük'e bildirdiği öğrenildi.


Adayların listeleri


Aziz Yıldırım'ın listesi


Mithat Yenigün
Mehmet Kocadon
Nihat Özbağı
Mahmut Uslu
İlhan Ekşioğlu
Şekip Mosturoğlu
Ömer Temelli
Önder Fırat
Ozan Balaban
Ahmet Özokur
Fatih Öztürk
Selim Kosif
Ahmet Ketenci
Metin Doğan


Yedekler:
Ekrem Eray Arda
İlyas Bulcay
Yahya Uğur
Barış Göktürk
Levent Kınay
Yasemin Merçil
Murat Salar


Ali Koç'un listesi


Semih Özsoy
Erol Bilecik
Burhan Karaçam
Sevil Zeynep Becan
Mustafa Tankut Turnaoğlu
Fethi Pekin
Metin Şen
Turhan Şahin
Mustafa Kemal Danabaş
Acar Sertaç Komsuoğlu
Simla Türker Beyazıt
Ömer Okan
Burak Çağlan Kızılhan
Şaban Erdikler


Yedekler:
Belgin Aral
Alper Pirşen
Ozan Korman Tarman
Metin Sipahioğlu
Selahattin Baki
Muhittüin İlker Dinçay
Esra Nazlı Ercan


Kongrenin ilk gününde ne olmuştu?


Fenerbahçe'nin tarihi kongresinde Aziz Yıldırım ve Ali Koç'un isteğiyle divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi.


Fenerbahçe kongre üyeleri oy vermek için stadyuma koştu


Vefa Küçük'ün Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu çağrısı yaptığı sırada kongre üyeleri alkışlarla ayağa kalktı.


Fenerbahçe'nin seçimli olağan genel kurul toplantısında sessizlik hakim. Nedeniyse Liselere Giriş Sınavı nedeniyle çevredeki çocukların olumsuz etkilenmesini engellemek.Kürsüde el sıkma gerginliği!


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kendisine tezahüratlarla destek veren kongre üyelerini, "Sınavlar yapılıyor" diyerek uyardı.


Fenerbahçe kongresinde Liselere Giriş Sınavı sıkıntısı


Şekip Mosturoğlu da "Arkadaşlar lütfen bugün mümkün olduğunca sessiz olalım. Liselere Giriş Sınavı yapılıyor ve bu konuda uyarı geldi. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek sınav öncesi biraz daha duyarlı olalım" diye konuştu.


Ancak konuşmalar başladığında sessizlik bozuldu. Her çıkan konuşmacı takipçiler tarafından ıslıklanarak, yuhalanarak ya da sloganlarla susturuldu. Vefa Küçük sürekli olarak müdahale etmek zorunda kaldı.


Fenerbahçe Genel Kurulu'nda 36 konuşmacı kürsüye çıkmak için söz istedi. 3 konuşmacının ardından 5 dakikalık konuşma kısıtlaması yapılacak. Fenerbahçe Kongre Üyesi Suat Müftüoğlu'nun konuşması sırasında gerginlik yaşandı.


Konuşmacıların ardından Vefa Küçük saat 13.30'a kadar ara verdi. Aranın ardından konuşmalara devam ediliyor.


Fenerbahçe kongresinde Vefa Küçük'ün "Yan okulda sınav bitti. İstediğiniz kadar bağırabilirsiniz" şeklindeki açıklamasından sonra yüksek sesle "Ali Koç Başkan, Fenerbahçe şampiyon" tezahüratları yapıldı.


Aziz Yıldırım'ın oy pusulası rengi sarı, Ali Koç'un ise beyaz olarak belirlendi.


Kürsüye gelen Ali Şen: "Aziz Yıldırım büyük hizmetler yapmıştır. Fakat Ali Koç, Türk sporu için büyük bir şanstır. En büyük teşekkürü de Aziz Yıldırım'a borçluyum. Çünkü 2006'da Ali Koç'u yönetime aldı ve bize bugünleri yaşattı" dedikten sonra ilginç anlar yaşandı. 


Ali Şen 'Ali Koç' dedi, Aziz Yıldırım 'Ben buradayım bir yere gitmiyorum' cevabını verdi


Fenerbahçe Kongre Üyesi Kaya Enişte, "Tribünlerin ayaklanması yeniçeri ayaklanmasıdır." deyince kongre üyeleri, "Yeniçeri değiliz, taraftarız biz" diyerek tepki gösterdi. Divan Başkanı Vefa Küçük, Kaya Enişte'nin konuşmasını sonlandırdı.


Zeki İnci'nin, "Aziz Yıldırım'a bundan sonraki hayatında torunlarıyla güzel bir emeklilik diliyorum" sözlerinden sonra ortalık karıştı. Vefa Küçük, taraftarları Zeki İnci'ye saldırmamaları konusunda üyeleri sert bir şekilde uyardı.


Fenerbahçeli ünlü isimler de oylarını kullandı


Tüm konuşmaların ardından önce Ali Koç sonra da Aziz Yıldırım kürsüye geldi. Daha sonra iki başkan adayı karşılıklı cevap haklarını da kullandı ve toplantının ilk günü sona erdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS