Fenerbahçe yönetimi Olağan Mali Genel Kurul'da oy çokluğuyla ibra edildi

Fenerbahçe yönetimi Olağan Mali Genel Kurul'da oy çokluğuyla ibra edildi

Fenerbahçe yönetimi Olağan Mali Genel Kurul'da oy çokluğuyla ibra edildi

Fenerbahçe Kulübü 2022 yılı Olağan Mali Genel Kurulu, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşti. Başkan Ali Koç'un konuşması sırasında gerginlik yaşandı, konuşma yarıda kesildi. Verilen aranın ardından Koç, konuşmasını sürdürdü. Mali Genel Kurul'da Fenerbahçe Kulübü’nün borcunun 7 milyar 686 milyon TL olduğu açıklandı. Fenerbahçe yönetimi mali ve idari olarak oy çokluğuyla ibra edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mali Genel Kurula başkan Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri ve üyeleri katıldı. Fenerbahçe Kulübü Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, açılış konuşmasında toplantıya 1552 üyenin katılım sağladığını açıkladı. Fethi Pekin, “Taraftarlarımızın duygularını en derinden anladığımızı ve saygı duyduğumuzu belirtmek isterim. Futbol taraftarı bir takımın 12’nci oyuncusudur. Bir takıma gönül vermek renkleri ile bütünleşmek taraftarlık sürecinin bir parçasıdır. Bazıları bu sevgiyi bilemez. Rekabeti yaşamak tarifsizdir. Takımımız ile adeta özdeşleştiniz. Tüm bu kattıklarınızı kelimelere dökmek imkansız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında desteği kulübümüzden esirgemeyen üyelerimize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Olağan Mali Genel Kurulun divan başkanlığına, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, oy çokluğu ile seçildi.  

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, faaliyet raporunu okudu. Sarı-lacivertli kulübün 2022 yılında her branşta kupa ve madalyalar kazandığını ifade ederek şubeler hakkında bilgiler verdi.

Burak Kızılhan, 5 yıldızlı arma ile ilgili olarak, “Kulübümüz 2022-23 sezonu itibarıyla 100 yıllık süreçte kazandığı 28 Türkiye şampiyonluğunun karşılığı olan 5 yıldızlı armayı hayata geçirdi. Armamız resmen tescillendi. Bu konuda tarihi gerçekler ver gerekçelerle TFF’ye yaptığımız başvuru hala sürerken, kulübümüz beklemeyerek 5 yıldızlı olarak armamızı tescil ettirmiştir” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

FENERBAHÇE'NİN BORCU AÇIKLANDI

Fenerbahçe Kulübü’nün borcunun 7 milyar 686 milyon TL olduğu açıklandı.

Fenerbahçe Kulübü 2022 yılı Olağan Mali Genel Kurulu, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda devam ediyor. Mali Genel Kurula başkan Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri ve üyeleri katıldı. Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik, denetim kurulu raporunu okudu. Bilecik, "Bizim dışımızda bazı gelişmeler olmasaydı yaptığımız tüm bu iyileştirmelerin en az 2-3 misli daha iyi sonuçları açıklayabilirdik. Türkiye’de 5 yılda Euro 3,5 katına çıktı. 2018’de 612 milyon Euro borç devralmıştık. Bu borcu yüzde 60 oranla 386 milyon Euro’ya düşürdük” dedi.

Erol Bilecik’in ardından kürsüye gelen Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina da, 31 Aralık 2022 itibarıyla Fenerbahçe Kulübü’nün borcunun 7 milyar 686 milyon TL olduğunu ifade etti. Vodina, kısa vadeli yükümlülüklerin 3 milyar 407 milyon TL, uzun vadeli yükümlülüklerin ise 4 milyar 279 milyon TL olduğunu açıkladı. 

Fenerbahçe yönetimi Olağan Mali Genel Kurulda oy çokluğuyla ibra edildi

AZİZ YILDIRIM'A YANIT: YAZIKLAR OLSUN

Kurulda söz alan Fenerbahçe Kongre Üyesi Suat Müftüoğlu, kulübün eski Başkanı Aziz Yıldırım hakkında sert ifadeler kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TARTIŞMAK İSTİYORSAN BURAYA GELECEKSİN!

Kongremiz hayırlı olsun. Burası tartışma alanıdır. Fenerbahçe Kulübü'nün sorunları burada tartışılır. Ama dışarıdan, medya yoluyla Fenerbahçe'nin çıkarlarını tartışmaya açarsak, bunun sonu gelmez. Eğer tartışmak istiyorsan, kulübün çıkarlarını konuşmak istiyorsan buraya geleceksin!

YAZIKLAR OLSUN!

Maddi, manevi bütün varlığını ortaya koymuş bir Başkanımız var. Sen kalkacaksın, medya yoluyla bu Başkanı eleştireceksin. Yazıklar olsun diyorum!

2022 DÖNEMİ İBRA EDİLDİ

Fenerbahçe yönetimi 2022 döneminde mali ve idari olarak oy çokluğuyla ibra edildi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber