hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Feyyaz Uçar’dan teknik direktör açıklaması

  Feyyaz Uçar’dan teknik direktör açıklaması
  expand
  KAYNAK DHA

  Feyyaz Uçar, teknik direktör arayışlarına birkaç hafta içinde başlayacaklarını duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fernando Santos’la yollarını ayırdıktan sonra takımı sezon sonuna kadar Serdar Topraktepe’ye emanet eden ve ilk maçında MKE Ankaragücü’nü 2-0'la geçen Beşiktaş’ta Futbol Şube Sorumlusu Feyyaz Uçar, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

  “HOCAMIZLA SEZONA DEVAM EDECEĞİZ”

  Yeni sezonda Serdar Topraktepe’nin teknik heyetin içerisinde olacağını aktaran Uçar, “Bir haftada takımı çok değiştiremezsiniz, yapacağımız şeyler teknik ekibe rahat bir ortam hazırlamak. Takımın teknik heyete olan güveninde olumlu bir hava yaratmak. Hocamızla sezona devam edeceğiz. Belli olmaz, yeni sezonda da en azından Serdar Topraktepe teknik heyetin içinde olacağını biliyor. Belki birinci adam, belki ikinci adam. Oyuncular arasındaki arkadaşlık üzerine çabalarımız oldu. Birbirlerine sarılmaları gerektiğini söyledik. Bireysel olarak Samet Hoca ve ben görüşmeler yaptık. Ortamı biraz toparlamaya, bozuk moralleri biraz düzeltmeye çalıştık. Onun da etkili olduğunu düşünüyoruz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE BAŞLAYACAĞIZ”

  Başkan Hasan Arat nezdinde birkaç hafta içinde yeni teknik direktör arayışlarına başlayacaklarını belirten Uçar, “Başkanımızın lafının üstüne laf olmaz. Yüzde 50-50 devam ediyoruz. Tabii ki arayışlarımız olacak ama şu an öncelikli olan şey kupadaki yarı final maçlarımız. Sezon arasında hoca ihtiyacımız olduğunda başkanımız birçok teknik adamla görüştü, o konuda tekrar açıklama yapma ihtiyacı hissediyorum. Sezon arası olması, elimizdeki kadronun yetersizliği, sezon başında takımla başlamak isteyen hocalar sebebiyle görüşülen yirmi hocanın çoğundan olumlu yanıt alamadık. Fernando Santos bu cesareti gösterdi. Biz aynı teknik direktör arayışını birkaç hafta içinde başkanımız nezdinde yine başlatacağız. Amacımız, Beşiktaş'ın teknik ve taktik anlayışına uygun, oyunu sadece kendi alanında kabul eden değil, oyuna hâkim olmaya çalışan, rakip alanda oynayan, yeteri kadar gol pozisyonu yakalayan, enerjik, dinamik ve mücadeleci kadroya göre bir hoca arayacağız. Bu konuda hedefimiz budur. Birçok hocanın adı geçiyor ama şu ana kadar resmi bir görüşme olmadı. Ama mutlaka görüşmeler başlayacak. İyi niyetli olarak teknik adamlar önümüzdeki sezonun planlamasını yaparlar. Yönetimler ve futbolcular hepsi yapar ama skorlar kötü gittiğinde o zaman çok farklı şeyler yapılmak zorunda kalınıyor. Hocamız tabii ki bunun hazırlığını yaptı ama ne yazık ki önümüzdeki sezon yeni bir hocayla başlayacağız” şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow