FIFA 19'a Cristiano Ronaldo şoku

  1. Spor
  2. Futbol
FIFA 19'a Cristiano Ronaldo şoku

Electronic Arts'ın popüler futbol oyunu FIFA serisi, Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transferiyle sarsıldı.Electronic Arts'ın popüler futbol oyunu FIFA serisi, Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transferiyle sarsıldı.


Geçtiğimiz günlerde serinin yeni oyuncu FIFA 19'u tanıtan ve çıkış tarihini açıklayan EA Ssports, Ronaldo'nun sürpriz transferiyle zor durumda kaldı.
Oyunun kapağı için Cristiano Ronaldo'yla daha önceden anlaşan EA, FIFA 19'un kapağına Portekizli oyuncuyu Real Madrid formasıyla koymuştu.
Bu transferin ardından FIFA 19'un kapağının değişmesi gerekecek.
EA'nin bu konuda nasıl bir aksiyon alacağı bilinmiyor ancak ortada birkaç olasılık var.
Öncelikle anlaşma Cristiano Ronaldo ve onun imaj şirketiyle yapıldı. Yani Real Madrid'le yapılmış bir anlaşma yok. Bu nedenle EA Sports, oyunun kapağında sadece forma değişikliğine gidip Ronaldo'yu Juventus formasıyla resmedebilir.
Ancak bu kez de Juventus buna izin vermeyebilir. Alternatifi ise Ronaldo'nun Portekiz Milli Takım formasıyla kapağa taşınması.

Daha önce benzeri bir durum Konami'nin başına gelmişti. PES 2018'in kapağında Messi, Luis Suarez, Iniesta ve Neymar'ı kullanmışt. Neymar, PSG'ye transfer olunca zor durumda kalan Konami, kapağı değiştirmiş ve sadece Luis Suarez'i bırakmıştı.

Ayrıca FIFA'da Alex Hunter'ın geleceği de tehlikeye girdi. FIFA 19'da Hunter'ın idolü Ronaldo'yla buluştuğu ve Ronaldo'nun Real Madrid forması giydiği görülüyordu. Şimdi burada da değişiklik yapılması gerekecek.


10 / 10
FIFA 19'a Cristiano Ronaldo şoku
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS