FIFA 2015 Kadınlar Dünya Kupası toplu sonuçlar (14 Haziran)

FIFA 2015 Kadınlar Dünya Kupası toplu sonuçlar (14 Haziran)

FIFA 2015 Kadınlar Dünya Kupası toplu sonuçlar (14 Haziran)

Kanada'da devam eden FIFA 2015 Kadınlar Dünya Kupası karşılaşmalarına, dün de E ve F Grubu'ndan ikişer maç yapıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kupa, E Grubu'nda Brezilya-İspanya ile Güney Kore-Kosta Rika maçları ve F Grubu'nda da Fransa-Kolombiya, İngiltere-Meksika maçlarıyla devam etti.

E Grubu'nda günün ilk maçı, Montreal'de Olimpiyat Stadyumu'nda oynandı. Brezilya, kupanın diğer güçlü ekiplerinden İspanya ile başa baş bir mücadele verdi. Olimpiyat Stadyumu'ndan, 3 puanla ayrılan taraf, Alves'in 44. dakikada attığı golle galip gelen Brezilya oldu.

F Grubundaki günün ilk karşılaşmasında ise Moncton kentindeki Moncton Stadyumu'nda karşı karşıya gelen Fransa-Kolombiya maçında sürpriz yaşandı. Kupanın güçlü takımlarından Fransa, Kolombiya karşısında tarihi bir yenilgi yaşayarak sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Kolombiya takımı 19. dakikada Andrade ile bulduğu galibiyeti 90+3'te Usme ile 2-0 yaparak 3 puanın sahibi oldu.

Günün en gollü maçı, E Grubu'nda karşılaşan Güney Kore-Kosta Rika maçı oldu. Oldukça çekişmeli geçen maçı 4 golle süsleyen Güney Kore ve Kosta Rika takımları, Montreal Olimpiyat Stadyumu'nu dolduran futbolseverlere de güzel bir karşılaşma sundular. Kosta Rika takımından Herrera'nın 17. dakikada attığı gole, 21. dakikada karşılık veren Koreli Ji Soyun, durumu 1-1 yaptı. Bu golden 4 dakika sonra atağa katılan Jeon Gaeul, Güney Kore'yi 2-1 öne geçirirken, ilk yarı da bu skorla bitti. 89. dakikada golü bulan Villalobos takımını yenilgiden kurtaran ve skoru 2-2 yapan golü attı.

Kupanın en iddialı takımı İngiltere de Moncton Stadyumu'ndaki maçta, Meksika'ya karşı üstün bir karşılaşma çıkardı. 71. dakikada Kirby ile ilk golü bulan İngiltere, 82. dakikada Carney'in attığı golle durumu 2-0 yaptı. Geliştirdiği ataklarla beraberliğe ulaşmaya çalışan Meksika ise 90+1'de İbarra'nın tek golü ile yetindi ve sahadan 2-1 yenik ayrıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

E Grubu'nda Brezilya 6 puanla liderliğini perçinlerken, F Grubu'nda Fransa'yı yenen Kolombiya 4 puanla liderliğe yükseldi. Kolombiya'yı 3 puanla İngiltere izliyor. Kupaya, Pazartesi günü A ve B Grubu'ndan 4 maçla devam edilecek.