hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  FIFA ve UEFA'dan Türk hakemlerine kritik görevler

  FIFA ve UEFAdan Türk hakemlerine kritik görevler
  expand

  Türkiye Futbol Federasyonu, FIFA ve UEFA'nın Türk hakem ve hakem eğitmenlerini kritik maç ve turnuvalarda görevlendirmesiyle ilgili bir bilgilendirme metni yayınladı ve görev alan isimlere başarı diledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İŞTE TFF'NİN AÇIKLAMASI:

  Hakemlerimiz ile eğitimcilerimiz FIFA ve UEFA tarafından önemli maç ve turnuvalarda görevlendiriliyor. Türk hakemlerinin uluslararası arenada daha çok görev almalarından gurur duyuyoruz. Özellikle Federasyonumuz bünyesinde kurulan hakem akademisi sayesinde daha fazla hakemimizin uluslararası arenada büyük başarılar elde edeceğine ve Türk futboluna büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Şu ana kadar uluslararası müsabakalarda görev almış ya da alacak olan tüm hakemlerimizi kutluyor ve başarılar diliyoruz.

  Halil Umut Meler; UEFA Konferans Ligi Yarı Final müsabakası sonrasında, FIFA U20 Dünya Kupası’na davet edildi

  FIFA kokartlı hakemimiz Halil Umut Meler, İngiltere'nin West Ham United ile Hollanda'nın AZ Alkmaar takımları arasında 11 Mayıs 2023 Perşembe günü (dün) saat 22.00’de İngiltere’nin Londra şehrinde oynanan UEFA Konferans Ligi Yarı Final müsabakasını yönetti. Yardımcılıklarını Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy’un yaptığı müsabakanın dördüncü hakemi ise İtalya Futbol Federasyonu'ndan Maurizio Mariani oldu. Karşılaşmada Paolo Valeri VAR, Abdulkadir Bitigen ise AVAR olarak görev yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yine aynı şekilde; hakemimiz 2023 FIFA U20 Dünya Kupası'na davet edildi. FIFA, 2 yılda bir yapılan 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda görev almak üzere FIFA kokartlı yardımcı hakemler Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy'u da davet etti.

  Avrupa kıtasından aralarında Halil Umut Meler'in de olduğu sadece 5 hakemin çağrıldığı şampiyonaya toplam 19 hakem, 38 yardımcı hakem, 18 video yardımcı hakem ve 6 yedek hakem davet edildi. Şampiyona 20 Mayıs-11 Haziran 2023 tarihleri arasında Arjantin’de düzenlenecek.

  FIFA Eğitimcimiz Cüneyt Çakır 2023 FIFA U20 Dünya Kupası'na davet edildi

  FIFA eğitimcimiz Cüneyt Çakır 20 Mayıs-11 Haziran tarihlerinde Arjantin’de düzenlenecek olan ve Türkiye’den bir FIFA eğitimcisinin katıldığı en üst düzey turnuva olma özelliği taşıyacak U20 Dünya Şampiyonası’na davet edildi.

  25 hakem, 38 yardımcı hakem ve 18 VAR hakeminin görev alacağı turnuvada dünyanın 20 yaş altı en iyi 24 takımı 6 grupta mücadele edecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cüneyt Çakır hakemlik döneminde, geleceğin yıldızlarının boy gösterdiği, oyun kurallarındaki yeniliklerin ilk olarak denendiği, eğitimde farklı tekniklerin uygulandığı en büyük turnuva özelliği olan bu organizasyona 3 kez davet edilerek bizleri gururlandırmıştı. Bu kez de, hakemliği boyunca edindiği kazanımları FIFA eğitimcisi olarak aktarmak adına hazır bulunacak. Mart ayında İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenen eğitimci seminerine katılan Cüneyt Çakır FIFA turnuvalarında ülkemizi temsil eden ilk eğitimci olacak.

  Atilla Karaoğlan, U17 Avrupa Şampiyonası Finallerine davet edildi

  FIFA kokartlı hakemimiz Atilla Karaoğlan’ın, 2023 UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Finallerine davet edildiği turnuvada FIFA kokartlı yardımcı hakemimiz Mehmet Emin Tuğral da görev alacak.

  Atilla Karaoğlan’ın da aralarında olduğu 8 hakemin çağrıldığı turnuvada toplam 12 yardımcı hakem ve 4 dördüncü hakem görev alacak. U17 Avrupa Şampiyonası 17 Mayıs-2 Haziran 2023 tarihleri arasında Macaristan’da gerçekleşecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Betül Nur Yılmaz Değermenci, U19 Kadın Avrupa Şampiyonası Finallerine davet edildi

  FIFA kokartlı yardımcı hakemimiz Betül Nur Yılmaz Değermenci, 2023 UEFA U19 Kadın Avrupa Şampiyonası Finallerine davet edildi.

  Betül Nur Yılmaz Değermenci’nin de aralarında olduğu 8 yardımcı hakemin çağrıldığı turnuvada toplam 6 hakem ve 2 dördüncü hakem görev alacaktır. U19 Avrupa Şampiyonası 18 Temmuz-30 Temmuz 2023 tarihleri arasında Belçika’da gerçekleşecek.

  UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finalinde Futsal Hakemimiz Kamil Çetin görev aldı

  FIFA kokartlı Futsal Hakemimiz Kamil Çetin, 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde İspanya’nın Mallorca şehrinde oynanan UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi dörtlü final müsabakalarında görev aldı.

  VAR hakemimiz Alper Ulusoy UEFA'nin  25-27 Eylül’de Nyon’da düzenlediği VAR seminerine katıldı.

  Hakemimiz bu seminerde protokol testi, video test ve simülasyon testlerini başarıyla tamamlayarak UEFA organizasyonlarında görev alma hakkı elde etti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow