hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fransa'nın Ankara Büyükelçisi'nden ve İstanbul Başkonsolosu'ndan Galatasaray'a ziyaret

  Fransanın Ankara Büyükelçisinden ve İstanbul Başkonsolosundan Galatasaraya ziyaret
  expand

  Galatasaray Kulübü, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont, Fransa İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin ve Fransa Büyükelçiliği Basın Müşaviri Julien Cecillon'u Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'ta konuk etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Büyükelçi ve beraberindeki heyet ilk olarak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile bir araya geldi. Samimi geçen ziyaret ile sohbetin sonunda Başkan Özbek, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont'a hediye takdim etti. Özbek ve Fransız Büyükelçi, daha sonra Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

  ISABELLE DUMONT: GALATASARAY BİZİM ÖNEMLİ, TARİHİ BİR KULÜBÜMÜZ

  Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Isabelle Dumont, şu ifadeleri kullandı:

  "Ben çok memnun oldum. Galatasaray bizim önemli, tarihi bir kulübümüz. Hem üniversitesi hem lisesi var hem de bir spor kulübü. Bütünüyle bir Galatasaray dünyası var. Fransa bu dünyaya destek veriyor. Ben bugün Sayın Başkan ile görüştüm ve Galatasaray Spor Kulübü’ne destek vermeye karar verdim. Aslında destek veriyorum. Çok memnun oldum. Forma için teşekkür ediyorum, çok güzel görünüyor.”

  DURSUN ÖZBEK: ISABELLE DUMONT'U MAÇLARIMIZA DAVET EDİYORUM

  Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek ise şunları kaydetti:

  "Galatasaray’ı çocukluğundan beri sevdiğini söyledi bana. Çok küçük yaşta Galatasaraylı olmuş. Bugün de formasını giyerek benimle beraber fotoğraf verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Fransa ile Türkiye ilişkilerinde en önemli noktalardan bir tanesi Galatasaray ailesi, lisesi ve üniversitesi. Dolayısıyla bu ilişkiyi Sayın Büyükelçi ile daha ileriye götürmeye çalışacağız. Ben kendisini maçlarımıza davet ediyorum. Galatasaray ile iyice pekişir. Fransa ile olan ilişkilerimizin de çok daha iyi olacağını özellikle lise ve üniversitemizde Frankofon hocalarımızın desteklenmesi gerekiyor. Sizden onu rica ediyorum. Paris’teki Olimpiyatlar için de konuştuk. İş birliğinde ne gerekiyorsa biz en önde buna hazırız. Her türlü toplantılara davet edildiğimiz takdirde en önde biz olacağız. İnşallah Olimpiyatlar döneminde de Paris’te olacağım.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fransız heyet, daha sonra stadyum müzesini gezdi. Kulübün tarihi hakkında bilgi alan Büyükelçi Dumont ve beraberindeki heyet Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park'ı da gezerek ziyaretini tamamladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow