Tarihi maçı Fenerbahçe 7-0 kazandı

Tarihi maçı Fenerbahçe 7-0 kazandı

Tarihi maçı Fenerbahçe 7-0 kazandı

Kadına şiddete karşı toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla Galatasaray ile Fenerbahçe NEF Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı sarı lacivertli ekip 7 golle kazandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fenerbahçe, Kadın Futbol tarihinin ilk derbisini deplasmanda Galatasaray'ı 7-0 mağlup ederek kazandı.

Goller: 9' Fatma (pen), 13’ Berdan, 31', 34' ve 39' Shameeka, 40' Kennya, 51' Setenay

Galatasaray’da Daniels, 5. dakikada rakibini düşürdüğü için doğrudan kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Kadına şiddete karşı toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla oynanacak ikinci maç ise 2022 yılında belirlenecek bir tarihte Ülker Stadyumu'nda yapılacak.

KADIN FUTBOLUNDA İLK DERBİ 

Galatasaray ile Fenerbahçe kadın futbol takımları ilk kez derbi heyecanı yaşadı. 

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin bu yıl kurdukları kadın futbol takımları, kadına şiddete karşı toplumsal farkındalık yaratmak için Nef Stadyumu’ndaki dostluk maçında karşılaştı. İki takım futbolcuları ilk derbi mücadelelerine üzerinde "Kadına şiddete son diyoruz" yazısının bulunduğu pankartlarla sahaya çıktı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı

BAKANLAR, VALİ VE AKŞENER TRİBÜNDEN TAKİP ETTİ

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında kadına şiddete karşı toplumsal farkındalık yaratmak için oynanan dostluk maçına büyük ilgi gösterildi. Nef Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Spor Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve çok sayıda davetli ile futbolsever tribünden takip etti.

FENERBAHÇE YÖNETİMİ STATTA

Fenerbahçe Kulübü’nde başkan Ali Koç, yurt dışında olması sebebiyle mücadeleye gelemedi. Sarı lacivertli kulüp yöneticileri Erol Bilecik, Mustafa Kemal Danabaş, Burak Kızılhan, Can Gebetaş, Selma Rodopman, Selahattin Baki ve Bekir İrdem stada gelerek karşılaşmayı izledi.

“KADINA ŞİDDETE SON DİYORUZ”

Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri geçtiğimiz aylarda kadın futbol takımlarını kurarak kadın futbolu adına önemli bir adım atmışlardı. 

2 Aralık tarihinde Galatasaray ve Fenerbahçe kulübü ortak bir paylaşım yaparak, "Tavrımız net, duruşumuz bir: Kadına şiddete son diyoruz" açıklamalarında bulunarak, kadın futbolunda ilk mücadelelerini oynayacaklarını duyurmuşlardı. Ayrıca ikinci maçın ise 2022 yılında kulüplerin ortak bir tarih belirleyerek Ülker Stadyumu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacağı belirtilmişti. İki takım ilk olarak Nef Stadyumu'nda karşı karşıya geldi. Böylece 1909'da başlayan ezeli rekabet 2021 yılında kadın futbolunda da yerini almış oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Takımlar "Kadına Şiddete Son Diyoruz" sloganıyla sahaya çıktılar. Oyuncu değişiklikleri sırasında ise oyuna girenler "Kadın Ölümlerine Hayır", "Kadına Şiddete Son" vb. yazılı kartlar tuttu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber