Galatasaray'da seçim ne zaman yapılacak?

Galatasaray'da seçim ne zaman yapılacak?

Galatasaray Kulübünde başkanlık seçiminin yapılacağı olağan genel kurulun tarihi konusunda belirsizlik sürüyor.

Galatasaray Kulübü ilk olarak, olağan seçimli genel kurulun 22 Mayıs'ta, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise 29 Mayıs'ta yapılacağı açıklanmıştı.

Haziran 2021'e işaret edildi

Galatasaray Kulübü, iptal edilen olağan seçimli genel kurul toplantısının tam kapanma sonrasında, pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte gerçekleştirileceğini duyurdu.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "T.C. İstanbul Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü'nün 6 Mayıs 2021 tarihli yazısı ve 5 Mayıs 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararımız uyarınca tam kapanma döneminin sonlandırılacağı 17 Mayıs 2021 tarihi sonrası açıklanması beklenilen yeni idari tedbirler göz önünde bulundurularak, pandemi koşullarının imkan vereceği en yakın tarihte (Haziran 2021 tarihi hedeflenerek) yapılmak üzere, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantı tarihinin açıklanacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı.

Divan Kurulu: 29 Mayıs'ta yapılmalı

Galatasaray Divan Kurulu Başkanlığı ise, "Bugün itibarıyla, seçim sürecinin işlenmesine ve seçimin belirlenen tarihte yapılmasına engel bir hal bulunmamaktadır." açıklamasıyla seçimin 29 Mayıs'ta yapılması gerektiğini belirtti.

Burak Elmas: 29 Mayıs esastır

Başkan adaylarından Burak Elmas Twitter hesabından, "Seçim takvimi yasal sürecinde işlemektedir. Aksi "yasal" bir erteleme ya da iptal gelmedikçe, tarihler 22/29 Mayıs olarak belirlenmiştir. Bu seçime başkan adayı olarak katılabilmek için ön koşul, yarın 18.00e kadar imza ve listeleri teslim etmektir. Seçim tarihi, gerek görülürse sadece ilgili devlet otoriteleri tarafından değiştirilebilir. Dolayısıyla, tüm başkan adayları, öncelikle 22/29 Mayıs tarihinde icra olunacak seçimleri esas alıp, tüzük/yasal vecibelerini yerine getirmekle yükümlüdür. Sonrası devlet yetkisindedir." ifadelerini kullandı:

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS