Göztepe başkanı Murat Yazıcı kimdir? Murat Yazıcı ne iş yapıyor?

Göztepe başkanı Murat Yazıcı kimdir? Murat Yazıcı ne iş yapıyor?

Göztepe başkanı Murat Yazıcı kimdir? Murat Yazıcı ne iş yapıyor?

Spor Toto Süper Lig'de pazar günü kurtuluş yolunda İttifak Holding Konyaspor'la deplasmanda son derece kritik bir maça çıkacak Göztepe'de yine hareketli günler yaşanıyor. Peki Göztepe Kulüp Başkanı Murat Yazıcı kimdir? Murat Yazıcı ne iş yapıyor? İşte konuya ilişkin detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Göztepe A.Ş. hisselerinin çoğunluğunu elinde bulundurup, geçen hafta 8 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevinden istifa eden Mehmet Sepil'in veda kararının ardından birçok yatırımcı kulübü devralmak isterken, Sepil'in İstanbul'da uluslararası bir yatırım bankasına vekalet verdiği öğrenildi. Devir işlemleri için alınacak randevular ile görüşmelerin bu yabancı yatırım bankası aracılığı ile yapıldığı vurgulandı.

Devirle ilgili tüm kriterlerin bankaya iletildiği, kulübe talip olan isimlerin Başkan Sepil'den önce bankayla görüştüğü kaydedildi. Yatırımcıların kriterleri kabul edip randevu işlemlerini tamamladıktan sonra Mehmet Sepil'le görüşeceği vurgulandı. Belirtilen kriterlerde Göztepe'nin mal varlığı, vizyonu, gelecek planları ve kaç paraya devredileceği gibi maddelerin yer aldığı dile getirildi. Şu ana kadar Danimarkalı iş adamı Rasmus Ankersen ve Fenerbahçeli eski yönetici Hulusi Belgü'nün ciddi şekilde ilgilendiği, Rus oligark Roman Abramovich iddialarının atıldığı Göztepe'ye taliplerin artması bekleniyor.

Göztepe'de başkanlık ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Mehmet Sepil’in yerine Murat Yazıcı geldi. Mehmet Sepil’in avukatı olan Murat Yazıcı, Sepil’in kulübü devraldığı zamanda başkanlık görevini geçici olarak üstlenmişti. Kulüpler Birliği’ndeki görevlerinden de istifa eden Mehmet Sepil’in yerine Göztepe Spor Kulübü’nü Süper Lig Kulüpler Birliği'nde Başkan Vekili Talat Papatya temsil edecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Murat Yazıcı kimdir, ne iş yapıyor?

Murat Yazıcı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmesinin ardından 1974–1989 yılları arasında akaryakıt sektöründe çalışmış; sonrasında 1989 yılında, hukuk bürosunu kurmuştur.

Murat Yazıcı, 40 seneden daha uzun bir süredir petrol, doğalgaz ve enerji konularında çalışmaktadır. Çeşitli endüstrilerde şirketler hukuku, uluslararası tahkim, finansal işlemler ve özelleştirme konularında da hizmet vermektedir. Birçok ülkede gerçekleştirilen ticari işlem ve müzakerelerde müvekkilerini temsil etmiştir.

Murat Yazıcı, dönem dönem Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Türk Hukuk Sistemine Giriş dersleri vermiştir. Ayrıca Milano’da Universita Cattolica Del Sacro Cuore’de petrol hukuku üzerine yüksek lisans seminerleri de vermektedir.

Murat Yazıcı Petrol Platformu Derneği’nin (PETFORM) kurucu başkanı olmuştur, halen de danışmanlığını yapmaktadır. Uluslararası Petrol Müzakerecileri Derneği, Uluslararası Baro Derneği, Türk-İsviçre İşadamları Derneği üyesidir.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber