GS TV spikeri Ebru Gürsoy kimdir?

GS TV spikeri Ebru Gürsoy kimdir?

Galatasaray Kulübü yöneticilerini programında konuk eden GS TV spikeri Ebru Gürsoy'un kim olduğu merak konusu oldu.

Galatasaray Kulübü'nün resmi televizyonu GS TV'de yayın yapan Ebru Gürsoy, sosyal medyada taraftarların en merak ettiği isimlerden biri.

Ebru Gürsoy, 20 Ocak 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatına İstanbul Kültür Koleji’nde başlayan Gürsoy, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo, TV ve Sinema eğitimi aldıktan sonra eğitim hayatını noktaladı.

Ebru Gürsoy, ekranlara ilk adımını Uğur Dündar’ın operatörlüğünü yaptığı Arena programında 1999 ve 2002 yılları arasında staj yaparak attı. Takip eden dönemlerde ise Spor haberleri sunuculuğu, oyunculuk, spikerlik ve dergi yazarlığı gibi faaliyetlerle uğraşarak kariyerine devam etti. 2012 yılı Ebru Gürsoy için deyim yerindeyse altın yıl oldu. 2010-2013 yılları arasında Lig TV'de haber spikerliği yapan Gürsoy, 2012 yılında “En İyi Kadın Spor Spikeri” ödülüne layık görüldü. 

Daha önce de GS TV'de çalışan Ebru Gürsoy 2017'de, “Gönül verdiğim takıma geri döndüm.” ifadelerine yer vererek koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunun altını tekrar çizdi.

Metin Sipahioğlu'na yanıt verdi

Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu'nun FETÖ imasına yanıt veren Ebru Gürsoy, "Mevcut kadrolarına bakmalarını tavsiye ediyoruz. Çaresiz haldeler. Başarısızlıklarını örtmek, taraftarları konsolide etmek, algı operasyonuna bu konuyu da dahil etmek istiyorlar." dedi.

Öte yandan Ebru Gürsoy, "Tek krallık Galatasaraylılık pankartı, Real Madrid'e karşı bir göndermedir. Real Madrid kralın takımı olarak adlandırılır. Biz kulüp olarak 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' ifadesini tanımıyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nden başka bir cumhuriyet bilmiyoruz." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS