hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hakan Çalhanoğlu'ndan Kuntz'a gönderme!

  Hakan Çalhanoğlundan Kuntza gönderme
  expand

  Inter ve A Milli Takım'ın yıldız oyuncularından Hakan Çalhanoğlu, TFF'nin görevine son verdiği Stefan Kuntz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  A Milli Takım'ın ve Inter'in yıldız ismi Hakan Çalhanoğlu, TFF'nin görevine son verdiği Stefan Kuntz hakkında gündem olacak açıklamalarda bulundu. Hakan Çalhanoğlu ve Stefan Kuntz arasında Ermenistan ve Japonya maçları sonrası gerginlik yaşanmıştı. Yıldız oyuncu Stefan Kuntz'a olay göndermede bulundu. İşte ayrıntılar...

  ERMENİSTAN MAÇINDAN SONRA İPLER GERİLDİ

  A Milli Takım'ın EURO 2024 elemelerinde karşılaştığı Ermenistan ile 1-1 berabere kalması spor kamuoyunda Stefan Kuntz'un eleştirilmesine neden olmuştu. A Milli Takım'ın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Ermenistan maçının ardından "İtalya'dan geldim, motiveyim, moralim bozuluyor ama unutmam da gerekiyor. Sonuna kadar mücadele ettik ama olmadı. Ermenistan'ı evde yenemiyorsan bazı şeyleri düzeltmen ve daha konsantre olman gerekiyor. Bu maçı alıp rahatlayabilirdik." ifadelerini kullanmıştı.

  Hakan Çalhanoğlu'nun bu sözleri Stefan Kuntz'a gönderme olarak yorumlanmıştı.

  KUNTZ, JAPONYA MAÇINDAN SONRA CEVAP VERMİŞTİ

  A Milli Takım'ın eski teknik direktörü Stefan Kuntz, Japonya ile oynanan ve 4-2 kaybedilen maçın ardından Hakan Çalhanoğlu'nun sözlerine cevap vermişti. Stefan Kuntz, "Gerçekten en çok canımı acıtan konu, eğer oyuncular kendileri için yüzde yüzünü vermeye razı değillerse en çok canımı o acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil." şeklinde konuşmuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  HAKAN ÇALHANOĞLU, KUNTZ'UN AYRILIĞI SONRASI KONUŞTU

  A Milli Takım ve Inter'in yıldız ismi Hakan Çalhanoğlu, Stefan Kuntz ile yolların ayrılmasının ardından TRT Spor'a önemli açıklamalarda bulundu. Hakan Çalhanoğlu, Stefan Kuntz'a göndermede bulunurken teknik direktör konusunda yetkililerin kendisinden fikir aldığını belirtti.

  Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

  "Benim Kuntz ile ilgili hiçbir sorunum yoktu. Hoca çok pozitif bir insandı ama bir genç milli takım hocasıydı. Gençlerle daha iyi kontak kurabilirsiniz ama bazı futbolcular tarafından kabul görmeyebilir bu davranışlarınız. Yapılan bazı açıklamalar var. Bu açıklamaları tecrübeli bir teknik adam olsa yapılabilir miydi?"

  "BEN KULÜBÜMDE 6 NUMARA OYNUYORUM"

  "Buraya gelen futbolcunun milli takımın nasıl oynadığını bilmesi lazım. Bir sistemimiz olması lazım. Benim pozisyonum artık farklı. 2 sezondur kulübümde 6 numara oynuyorum."

  "YETKİLİLER GÖRÜŞÜMÜ ALDI"

  "Milli takım futbolcularının 'Biz yerli hoca istiyoruz' diye bir beyanı yok. Hangi hoca gelirse onunla çalışırız. TFF yetkilileri, takım kaptanı olarak benim görüşümü aldılar hoca konusunda."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow