Son Dakika

Halis Özkahya hakemliği bıraktı

A A

07.11.2021 - 13:59

Gaziantep FK-Kasımpaşa maçını 4 dakika erken bitirip, oyuncuları duştan sahaya çağıran ve maçı tamamlatan 41 yaşındaki hakem Halis Özkahya, düdüğünü astı.

Halis Özkahya hakemliği bıraktı

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Halis Özkahya, hakemliği bıraktığı yazısını bugün federasyona vermiş. Fevri düşünmüş çünkü hata insanlara mahsustur." dedi.

Skandal hataya imza atmıştı

Gaziantep FK'nın Kasımpaşa ile oynadığı maçın normal süresi sonunda hakem Halis Özkahya 9 dakikalık uzatma verdi. Maç, 90+5. dakikada Özkahya'nın yanlış son düdüğüyle tamamlandı ve takımlar soyunma odasına gitti.

Özkahya, yardımcı hakemlerin uyarısıyla maçı erken bitirdiğini anlayarak kalan 4 dakikanın tamamlanması için takımları sahaya çağırdı. Bir süre takımlar sahada ısındıktan sonra karşılaşma kalan 4 dakikanın oynanması için hakem atışıyla yeniden başladı.

Eksik sürenin oynanmasının ardından maç, Özkahya'nın ikinci bitiş düdüğüyle sona erdi. Halis Özkahya'nın soyunma odasına giderken moralsiz olduğu gözlendi.

Halis Özkahya kimdir?

Halis Özkahya, 30 Mayıs 1980 tarihinde Kütahya'da dünyaya gözlerini açtı. Üniversite eğitimini Kütahya'da tamamlayan Özkahya, Beden Eğitimi Öğretmenliği'ni bitirdikten sonra öğretmenlik yapmaya başladı. Özkahya'nın tayini Kocaeli'ne çıktı.

11 yaşından 16 yaşına kadar Kütahya'nın Yeşilay Spor Kulübü'nde futbol oynayan Özkahya'nın dizlerinde meydana gelen bir problem üzerine futbol oynaması doktorlar tarafından yasaklandı. Hızlı büyümeden kaynaklanan diz kapağı problemi nedeniyle futbolu bırakıp bir süre basketbol oynayan Özkahya, futbol hakemliğinden sonra basketbolu bıraktı.