Hull City, Pedro Martins ile anlaşamadı

Hull City, Pedro Martins ile anlaşamadı

Hull City, Pedro Martins ile anlaşamadı

Şota Arveladze ile yollarını ayıran ve Portekizli teknik adam Pedro Martins ile görüşme gerçekleştiren Hull City'de flaş bir gelişme yaşandı. Kulüp, teknik direktör kararını resmen açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İngiltere Championship'e iyi bir başlangıç yapan ama üst üste alınan 5 mağlubiyetin ardından teknik direktör Şota Arveladze ile yollarını ayıran Hull City, son olarak Olympiakos'u çalıştıran Pedro Martins'le görüşme gerçekleştirdi. Portekizli teknik adam, Hull City'nin Wigan Athletic ile oynadığı karşılaşmayı tribünden kulüp sahibi Acun Ilıcalı ile birlikte takip etti.

Juventus'un yıldızı Angel Di Maria'ya soygun şoku

Juventus'un yıldızı Angel Di Maria'ya soygun şoku

Sergen Yalçın, Fatih Terim ve Şenol Güneş gibi isimlerin de ismi Hull City ile anıldı fakat yola yabancı bir teknik direktörle devam edilmesi kararlaştırıldı. Bu bağlamda Carlos Carvalhal'ı da gündemine alan Hull City, son olarak Yunanistan temsilcisi Olympiakos'u çalıştıran ve bu yaz görevinden alınan Pedro Martins ile görüşme gerçekleştirdi.

Acun Ilıcalı, görüşmelerde bulunmak üzere Pedro Martins'i İngiltere'ye davet etti. İkili, Hull City'nin Wigan Athletic'i 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı tribünden takip etti. İngiliz basını Hull City'nin Pedro Martins ile kesin anlaşma sağladığını ve resmi açıklamanın kısa süre içinde yapılacağını duyurmuştu.

İngiltere'nin en saygın sitelerinden The Athletic, Hull City'nin Portekizli teknik adam Pedro Martins ile kesin olarak anlaşma sağlandığını ifade etmişti. Haberde Wigan Athletic maçını tribünden takip edecek olan Pedro Martins'in Acun Ilıcalı ile son bir görüşme daha yapacağı vurgulanmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

HULL CITY'YE SON DAKİKA ŞOKU

Wigan Athletic maçının ardından Pedro Martins ile görüşmelerini sürdüren Hull City, Portekizli teknik direktörle anlaşma sağlayamadı. Hull City, resmi internet sitesinden görüşmelerde bazı anlaşmazlıklar sebebiyle anlaşmann sağlanamadığını resmen duyurdu. Hull City ayrıca yeni menajerini de resmen açıkladı.

Hull City'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"Pedro Martins ile yapılan kapsamlı görüşmelerden sonra, karşılıklı olarak kabul edilebilir bir konuma ulaşamadık ve bu nedenle müzakereleri iptal etme kararı aldık. Pedro harika bir koç ama taleplerini karşılayamadığımızı hissettik, bu yüzden Hull City'ye gösterdiği ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyor ve gelecek için en iyisini diliyoruz. 

Ekibimiz, kulüp efsanesi Andy Dawson ile çok yetenekli ellerde ve onun ve ekibinin geçen hafta yaptığı işten çok memnunuz. Çarşamba günü stadyumdaki atmosfer bize çok birleşik bir kulübümüz olduğunu açıkça gösterdi ve Andy'ye ve taraftarlardan oyunculara verilen destek görmek inanılmazdı. Yukarıdakilerin tümü göz önünde bulundurularak, Andy bir sonraki duyuruya kadar ilk takımın başında kalacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünyanın dört bir yanından yüksek kalibreli koçların ilgisini çektik ve bu büyük kulübü ileriye götürecek doğru adayı bulana kadar tüm seçeneklerimizi değerlendirmeye devam edeceğiz. Bu bizim için çok önemli bir karar ve aceleye getirmek istediğimiz bir şey değil. Andy ve ekibinin getirdiği istikrar, bu kararı doğru bir şekilde almamızı sağladığı için şanslıyız. Birlikte yolculuğumuzun başında da söylediğim gibi şeffaflıkla hareket edeceğiz ve bu süreç boyunca destekçileri güncel tutacağız.

Her zaman olduğu gibi, taraftarlarımıza harika destekleri için teşekkür etmek istiyorum. Hepimizin aynı yöne gittiğimizi bilmek harika bir duygu ve bu kulübün hak ettiği başarıyı getirmek için birlikte savaşmaya devam edeceğiz."