hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İlhan Palut: Emre Belözoğlu beni aradı

  İlhan Palut: Emre Belözoğlu beni aradı
  expand

  Konyaspor'un şok bir kararla yollarını ayırdığı teknik direktör İlhan Palut, yayıncı kuruluşa Emre Belözoğlu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Spor Toto Süper Lig'de haftalardır galibiyete hasret kalan ve son olarak Beşiktaş'a uzatma dakikalarında yediği golle 2-1 mağlup olan Konyaspor'da teknik direktör İlhan Palut'la yollar ayrılmıştı.

  Ayrılık sonrası Emre Belözoğlu ile yaşadığı olay gündeme gelen İlhan Palut, yayıncı kuruluş BeIN Sports'ta konuya açıklık getirdi.

  EMRE BELÖZOĞLU'NUN SÖZLERİ

  Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, deplasmanda 1-0 kaybettikleri Trabzonspor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, "İlhan Palut bizden rahatsız, benden, Nuri'den rahatsız. Erken çıktığımızı dair düşünceleri olduğunu söylüyor. Biz İlhan Palut'un başarısından rahatsız değiliz. Devam etmesi, çok daha başarılı olması yönünde arzumuz, isteğimiz var" açıklamasını yapmıştı.

  İlhan Palut, Emre Belözoğlu ile arasında yaşanan olaylara açıklık getirdi. 

  İlhan Palut'un açıklamaları şu şekilde:

  AYRILIK SÜRECİ

  "Güzel bir süreç, 2 yıllık birliktelik. Genel anlamda başarılı bir süreç olarak bakabiliriz. Beşiktaş maçını kaybettik ama kazanabilecek bir maçtı. Oyuncularımda psikolojik olarak geri gitmeler gördüm. Ben de oyuncularımla beraber toplantılar yapıyordum. Sonrasında kulübün 2. Başkanı benimle görüşmeye geldi. 30 saniyelik bir görüşmeydi. Onlar için üzücü bir görüşme olacağını ancak yolları ayırmaya karar verdiklerini dile getirdiler. Kan değişikliği nedeniyle bu kararı aldıklarını söylediler."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'SÜRPRİZ BİR KARARDI'

  "Takımın daha iyi olması için istişarelerimiz oluyordu yönetimle. Perşembe günü oyanancak maç için oyuncularımla toplantı yaparken böyle bir durumu beklemem mümkün değildi. Hiç beklemediğim bir noktaydı. Anlaşamadığımız konular bu boyutta değildi. Herkes için sürpriz bir karardı. Benden hemen sonra yeni bir teknik adamla anlaşılması konusunda takdir kamuoyunundur."

  'EMRE BELÖZOĞLU BENİ ARADI'

  Emre hocayla Trabzonspor maçının hemen ardından bir görüşme gerçekleştirdim. Emre hoca da beni Konyaspor'dan ayrıldığım zaman aradı. Başakşehir maçlarına gittiğimizde odasında oturur kahve içeriz. Aramızda böyle bir diyalog vardır. Nuri Şahin ile de konuşuruz. Türk hocalarla dayanışma içerisindeyiz.

  'BENCE ART NİYET'

  Ben Pro Lisans alımı konusunda değişiklik yapılması gerektiğini söyledim sadece. Pro Lisans benim için çok önemliydi. Benim gibi futbolculuk geçmişi olmayan teknik direktörler için çok zor bir olay. Elit futbolcuların 3-4 maç Milli takımda oynamasını ben 4 senelik antrenörlük yapsam bile tolere edemiyorum dedim. Yanlış anlaşılmasın Emre Belözoğlu çok iyi bir kariyere sahip, ama şimdi de çok iyi bir teknik direktör dedim, ardından Şenol hoca ve Aykut hocayı örnek gösterdim. Bu nokta üzerinden Emre hocayı bu şekilde bilgilendirmek bence art niyet.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  'EKSİK BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ SÖYLEDİ'

  Daha sonra Emre hocayla konuştuğum zaman o da üzgün olduğunu ve öncesinde eksik bilgilendirildiği için bunu söylediğini dile getirdi. Ayrılıktan sonra da konuştuk.

  'TEKNİK DİREKTÖRÜ OLAN KULÜPLERLE GÖRÜŞMEYECEĞİM'

  Teknik direktörü olan hiçbir kulüple görüşmeyeceğim. Hocasıyla yollarını ayıran hiçbir kulübün sosyal medya hesabında iki saat sonra "Hoş geldin İlhan Palut" açıklamasını göstermeyeceğim.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow