İşte UEFA'nın Galatasaray'a imzalatacağı anlaşma

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, mali disiplin için UEFA’ya söz verdiklerini ve 4 yıllık bir yol haritası çıkardıklarını açıkladı. Anlaşmanın maddeleri de ortaya çıktı. Şartlar biraz IMF şartlarını anımsatıyor.
Galatasaray dün FFP Komitesi ile son toplantısını gerçekleştirdi.
UEFA zirvesinde sarı-kırmızılı kulübü temsil eden Başkan Mustafa Cengiz görüşme sonunda, "Galatasaray'ın Avrupa kupalarına katılması için hiçbir engel yok. UEFA ile 4 yıllık anlaşma yaptık. Altından kalkabileceğimiz kısıtlamalar getirildi. Sadece bazı yaptırımlar olacak. Mali disiplin konusunda UEFA'ya söz verdik" dedi.
Üç aydır her hafta UEFA'ya mali durumu hakkında rapor veren Galatasaray'ın Avrupa kupalarından men edilme tehlikesi tamamen ortadan kalktı. Ancak FFP Komitesi 'bütçe kısıtlaması' adı altında sarı-kırmızılı kulübe mali disiplini içeren bir yol haritası hazırladı.

Sabah gazetesinin haberine göre detaylar şöyle:
Bütçe kesintisi
*65 milyon Euro'luk takım maaş bütçesi düşürülecek.
Transfer yapabilmesi için şartlar getirildi
*Transfer için Galatasaray'a kârının 7 katı kadar oyuncu alma hakkı tanınacak. 9 aylık bilançosunda eksi 155 milyon TL yazdığı için sarı-kırmızılılar transfer döneminde 'sattığın kadar al' stratejisini izleyecek
Porto, Roma ve Monaco'nun yaptığı anlaşmalara benzer bir iş birliğine giden G.Saray'da yeni başkan, Mustafa Cengiz'in kabul ettiği 4 yılı içeren UEFA kararını uygulayacaklarına dair taahhüde imza atacak. Ancak nihai anlaşma önümüzdeki hafta şekillenecek.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yaptığı görüşme yaklaşık 2.5 saat sürdü.
Bu şartlarda Galatasaray'ın transfer yapabilmesi için yüksek fiyatlarla oyuncu satması gerekiyor.
Sarı-kırmızılı ekibin bu durumda elindeki en büyük koz Gary Rodrigues olacak.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS