Kaka Milan'ı bırakıyor

Kaka Milan'ı bırakıyor

Kaka Milan'ı bırakıyor

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan'ın Brezilyalı yıldızı Kaka, gelecek sezon kulübünden ayrılabileceğini açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İtalyan televizyon kanalı Mediasat'a konuşan Brezilyalı futbolcu, 2014-2015 sezonunda Milan'da kalıp kalmayacağı konusunda henüz bir karar vermediğini belirtti.

Kaka, Milan'da kalmasının sadece kendi kararına bağlı olmadığını ifade ederek, "Benim isteğim kalmak yönünde ama ailesel sorunlar üzerimde yoğun bir baskı oluşturuyor ve onları göz ardı edemem" dedi.

Milan taraftarına endişe duymaması yönünde çağrıda bulunan 32 yaşındaki futbolcu, "Kimsenin duygularıyla oynamayı sevmem bu yüzden taraftarlar rahat olsun. Geleceğimle ilgili kararda son söz benim" ifadesini kullandı.

Bu sezon ligde çıktığı 27 karşılaşmada 7 gol ve 6 asistle oynayan Kaka, "Bu yıl performansımdan memnunum. Tabii kendimi daha da geliştirmem ve daha iyi oynamam gerektiğinin de farkındayım" diye konuştu.

Brezilyalı milli futbolcu, bu sezon ligde lider Juventus'un 42 puan gerisinde 10. sırada yer alan Milan'ın acilen önümüzdeki sezona odaklanması gerektiğini belirterek, "Takımda kalıp kalmamam önemli değil ama Milan'ın hedefi gelecek sezon ligi kazanmak ve Şampiyonlar Ligi'ne dönmek olmalı" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milan'a sezon ortasında gelen eski futbolcu teknik adamlardan ClarenceSeedorf'a destek verilmesi gerektiğini belirten Kaka, "Seedorf bu sezon teknik direktörlükte deneyim kazandı. Çok zeki ve çabuk öğreniyor. Onunla çalışmaktan dolayı mutluyum ve şans verildiği takdirde kulüpte başarılı olacağını
düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Milan formasıyla 300'ün üzerine karşılaşmaya çıkan Kaka'nın sözleşmesi, normalde 2015'te sonlanmasına rağmen özel bir madde nedeniyle Brezilyalı oyuncunun istediği takdirde kulüpten ayrılma hakkı bulunuyor. İtalya basını, Kaka'nın Avrupa'da boy gösteren bir takımda oynamak istediğini ifade ediyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber