hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kasımpaşalı oyunculardan Türkiye'ye Euro 2024 desteği

  Kasımpaşalı oyunculardan Türkiyeye Euro 2024 desteği
  expand
  KAYNAKAA

  Kasımpaşalı oyunculardan Fransız Olivier Veigneau, Tunus ve Fransa vatandaşı Syam Ben Youssef ile Çek David Pavelka, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın neden Türkiye'de düzenlenmesi gerektiğini anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Olivier Veigneau için Türkiye'deki futbol tutkusu önemli: "Türkiye tam bir futbol ülkesi. Her hafta sonu futbolseverlerin yoğun tutkusunu hissedebilirsiniz. UEFA EURO 2024 Türkiye'de düzenlenirse burada büyük bir kutlama olacak."

  Syam Ben Youssef ise Türkiye'deki her kentin özgün bir güzelliğinin olmasına dikkat çekti: "Maçlar için seyahat ettiğimizde birçok farklı şehir görüyoruz. Kimi dağların arasında kimi deniz kıyısında. Birbirinden farklı, çok güzel şehirler var."

  David Pavelka da yeni heyecanlar arayan insanlar için Türkiye'nin mükemmel bir seçim olduğu görüşünde: "Burada çok güzel stadyumlar var. Futbol atmosferi bakımından dünyanın en iyi ülkelerinden biri. İnsanlar her zaman Almanya, Belçika gibi ülkelere gitmek istemiyorlar. Yeni bir anlayış, yeni bir ülke arıyorlar. Bu sebeple Türkiye bu organizasyon için en doğru yer."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow