Levent Sürme kimdir? U21 Milli Takımı'nın teknik direktörü açıklandı

Levent Sürme kimdir? U21 Milli Takımı'nın teknik direktörü açıklandı

Levent Sürme kimdir? U21 Milli Takımı'nın teknik direktörü açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tolunay Kafkas'tan boşalan Ümit Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine Levent Sürme'yi getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TFF, bir süredir devam eden yapılanma çalışmaları kapsamında, Genç Millî Takımlar bünyesinde yeni görevlendirmeler yaptı.

Kariyerlerinde millî takım ve kulüp deneyimleri yaşamış, genç yaş gruplarındaki millî futbolculardan gelişimine katkı sağlayacak, çağdaş futbol müfredatı ile eğitimler almış, UEFA antrenörlük lisansları olan yeni nesil ve genç Türk antrenörleri "Türk Futbol Ekolü" oluşturulması amacıyla hazırlanan proje çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu'nda göreve başladı.
Buna göre; Orhan Şam, Sabri Sarıoğlu, Selçuk Erdoğan, Uğur İnceman ve Volkan Arslan Genç Milli Takım Antrenörü; Alkan Birlik ise Genç Millî Takım Kaleci Antrenörü oldu. Ayrıca, Dolunay Saray, Genç Millî Takım Atletik Performans Antrenörü, Ahmet Buğlar ve Ege Mirza da Genç Millî Takım Analiz Antrenörü olarak göreve başladılar.

Yeniden yapılanma çerçevesinde, 2009 yılından bu yana federasyonda Bölge Antrenörü ve Antrenör Eğitimcisi olarak çalışan Selman Coşkun, Genç Millî Takımlar Teknik Koordinatörü olurken; Millî Takımlar Kaleci Departmanı Sorumluluğu görevine Emrah Karakovan, Millî Takımlar Atletik Performans Departmanı Sorumluluğu görevine Vural Durmuş ve Millî Takımlar Analiz Departmanı Sorumluluğu görevine ise Okan Aydıner getirildi. Bu 3 isim, A Millî Takım'daki görevlerini de sürdürecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Genç millî takımlar teknik kadrolarına yeni katılımların ardından, ekiplerin mart ayı maç ve kamp faaliyetlerine ilişkin yapılan görevlendirmeler şöyle oldu:

27 Mart (Alanya) U21 Türkiye- Kosova (Özel maç)

Teknik Direktör: Levent Sürme
Yardımcı Antrenör: Selçuk Erdoğan

22-28 Mart 2023 (İngiltere) - UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Elit Tur

Teknik Direktör: Ali Nadir Başkan
Yardımcı Antrenörler: Sabri Sarıoğlu, Orhan Şam

19-29 Mart (Antalya) U18 - Hazırlık kampı

Teknik Direktör: Övünç Soykan Başar
Yardımcı Antrenör: Volkan Arslan, Hüseyin Yeşildağ, Adnan Çakmakoğlu

22-28 Mart (Antalya) UEFA Avrupa U17 Şampiyonası Elit Tur

Teknik Direktör: Uğur İnceman
Yardımcı Antrenör: Ömür Serdal Altunsöz

Levent Sürme kimdir?

Levent Sürme 30 Mart 1983'te Türkiye'de doğdu. Sürme ailesi, Levent henüz 6 yaşındayken Almanya'ya taşındı.

Levent Sürme 19 yaşında bu kez antrenör olarak Augsburg'da görev almaya başladı. 15 yıl emek vereceği kulüpte göreve başlayan genç çalıştırıcı, U-8’den A Takım’a kadar bütün kategorilerde 'Şef Antrenör' olarak görev yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Chelsea ile kulüpler bazında dünyanın en prestijli kupası olan Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Thomas Tuchel ile Augsburg altyapısında 3 yıl beraber çalıştı.

Her antrenörden bambaşka şeyler öğrenen Türk hoca, aralıksız 18 yıldır bu işi yapıyor ve son 8 yıldır da UEFA A lisansına sahip durumda bulunuyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber