hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Levent Sürme kimdir? U21 Milli Takımı'nın teknik direktörü açıklandı

  Levent Sürme kimdir U21 Milli Takımının teknik direktörü açıklandı
  expand

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tolunay Kafkas'tan boşalan Ümit Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine Levent Sürme'yi getirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TFF, bir süredir devam eden yapılanma çalışmaları kapsamında, Genç Millî Takımlar bünyesinde yeni görevlendirmeler yaptı.

  Kariyerlerinde millî takım ve kulüp deneyimleri yaşamış, genç yaş gruplarındaki millî futbolculardan gelişimine katkı sağlayacak, çağdaş futbol müfredatı ile eğitimler almış, UEFA antrenörlük lisansları olan yeni nesil ve genç Türk antrenörleri "Türk Futbol Ekolü" oluşturulması amacıyla hazırlanan proje çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu'nda göreve başladı.
  Buna göre; Orhan Şam, Sabri Sarıoğlu, Selçuk Erdoğan, Uğur İnceman ve Volkan Arslan Genç Milli Takım Antrenörü; Alkan Birlik ise Genç Millî Takım Kaleci Antrenörü oldu. Ayrıca, Dolunay Saray, Genç Millî Takım Atletik Performans Antrenörü, Ahmet Buğlar ve Ege Mirza da Genç Millî Takım Analiz Antrenörü olarak göreve başladılar.

  Yeniden yapılanma çerçevesinde, 2009 yılından bu yana federasyonda Bölge Antrenörü ve Antrenör Eğitimcisi olarak çalışan Selman Coşkun, Genç Millî Takımlar Teknik Koordinatörü olurken; Millî Takımlar Kaleci Departmanı Sorumluluğu görevine Emrah Karakovan, Millî Takımlar Atletik Performans Departmanı Sorumluluğu görevine Vural Durmuş ve Millî Takımlar Analiz Departmanı Sorumluluğu görevine ise Okan Aydıner getirildi. Bu 3 isim, A Millî Takım'daki görevlerini de sürdürecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Genç millî takımlar teknik kadrolarına yeni katılımların ardından, ekiplerin mart ayı maç ve kamp faaliyetlerine ilişkin yapılan görevlendirmeler şöyle oldu:

  27 Mart (Alanya) U21 Türkiye- Kosova (Özel maç)

  Teknik Direktör: Levent Sürme
  Yardımcı Antrenör: Selçuk Erdoğan

  22-28 Mart 2023 (İngiltere) - UEFA Avrupa U19 Şampiyonası Elit Tur

  Teknik Direktör: Ali Nadir Başkan
  Yardımcı Antrenörler: Sabri Sarıoğlu, Orhan Şam

  19-29 Mart (Antalya) U18 - Hazırlık kampı

  Teknik Direktör: Övünç Soykan Başar
  Yardımcı Antrenör: Volkan Arslan, Hüseyin Yeşildağ, Adnan Çakmakoğlu

  22-28 Mart (Antalya) UEFA Avrupa U17 Şampiyonası Elit Tur

  Teknik Direktör: Uğur İnceman
  Yardımcı Antrenör: Ömür Serdal Altunsöz

  Levent Sürme kimdir?

  Levent Sürme 30 Mart 1983'te Türkiye'de doğdu. Sürme ailesi, Levent henüz 6 yaşındayken Almanya'ya taşındı.

  Levent Sürme 19 yaşında bu kez antrenör olarak Augsburg'da görev almaya başladı. 15 yıl emek vereceği kulüpte göreve başlayan genç çalıştırıcı, U-8’den A Takım’a kadar bütün kategorilerde 'Şef Antrenör' olarak görev yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Chelsea ile kulüpler bazında dünyanın en prestijli kupası olan Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Thomas Tuchel ile Augsburg altyapısında 3 yıl beraber çalıştı.

  Her antrenörden bambaşka şeyler öğrenen Türk hoca, aralıksız 18 yıldır bu işi yapıyor ve son 8 yıldır da UEFA A lisansına sahip durumda bulunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow