Liverpool Chelsea maçında sahaya giren Ali Abdülselam Yılmaz kimdir?

Liverpool Chelsea maçında sahaya giren Ali Abdülselam Yılmaz kimdir?

Liverpool Chelsea maçında sahaya giren Ali Abdülselam Yılmaz kimdir?

Ünlü Youtuber Fester Abdü İstanbul’da oynanan UEFA Süper Kupa finalinin ilk yarısında saha girdi. Fester Abdü olarak bilinen Ali Abdülselam Yılmaz güvenlik görevlilerinin müdahalesinin ardından dışarı çıkartıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vodafone Park’ta oynanan karşılaşma öncesinde yapılan gösteriler damgasını vurdu. Karşılaşmanın oynandığı sırada istenmeyen bir olay da yaşandı.

Liverpool ile Chelsea’nin Beşiktaş Park’ta karşı karşıya geldiği UEFA Süper Kupa mücadelesinin 14’üncü dakikasında sahaya taraftar girdi.

UEFA Süper Kupa finalinde Youtuber Fester Abdü sahaya girdi

Önce orta sahaya doğru hareketlenen taraftar, dizlerinin üstünde kaydıktan sonra Liverpool file bekçisi Adrian’ın koruduğu kaleye doğru hareketlendi. Liverpool ceza sahasına girdikten sonra yere düşen taraftarı güvenlik güçleri yakalayıp, saha dışına çıkardı.

Sahaya giren bu kişinin Youtuber Fester Abdü olarak tanınan  Ali Abdülselam Yılmaz olduğu ortaya çıktı. 

Özür mesajı yayınladı

İstanbul’da oynanan Süper Kupa maçında sahaya giren Youtuber Ali Abdülselam Yılmaz ile aralarında dört arkadaşı adliyeye sevk edildi. Yılmaz’ın polis merkezindeki sorgusunda, maçın heyecanıyla kendini sahaya atarak önce gol sevinci yaşadığını ardından da kaleye doğru koştuğunu söylediği belirtildi. Yılmaz, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DHA’nın haberine göre Yılmaz, dün akşam İngiliz ekipleri Liverpool ve Chelsea arasında oynanan maçının 14’üncü dakikasında sahaya atlayarak koşmaya başlamış, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak saha dışına çıkarılmıştı. Polis, Yılmaz ile stadyuma gittikleri ve arkadaşlarının videosunu çektikleri belirlenen E.D, Y.Y, F.Y, ve C.Ö.’yü gözaltına almıştı.