Manchester City'ye 2 dönem transfer yasağı geliyor iddiası

  1. Spor
  2. Futbol
Manchester City'ye 2 dönem transfer yasağı geliyor iddiası

İngiltere'de şampiyonluğu şimdiden garantileyen Manchester City'ye gelecek hafta transfer yasağı geleceği iddia edildi. Ancak Telegraph gazetesi CAS'ın City'yi aklayacağını iddia etti.Arjantinli genç futbolcu Benjamin Garre'nin Velez Sarsfield'den Manchester City'ye transferiyle ilgili devam eden davanın kararının önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Arjantinli genç bir futbolcunun etik ilkelere aykırı olarak Velez'den transfer edilmesi nedeniyle Arjantin kulübünün CAS'ta açtığı davada karar aşamasına gelindi.
Pep Guardiola'nın yaz döneminde en az 3 transfer yapmayı umduğu ancak olası CAS kararı sonucu transfer yasağı gelebileceği belirtiliyor.

Genç oyuncu Garre'nin 15 yaşınayken transfer dedikoduları başlamı ve oyuncu 16 yaşına bastığında transfer edilmişti.
Ancak Velez kulübü 'çocuk' sayılan futbolcunun kandırılarak transfer edildiğini savunuyor.

CAS'ın Manchester City'ye 2 transfer dönemi yasak getirmesi bekleniyor.


Manchester City oyuncunun İtalyan pasaportu olduğunu savunmasına temel alırken AB ülkeleri arasında 16 yaş transferi yapılabildiğini belirtiyor.
Ancak Velez kulübü oyuncunun İtalyan pasaportu olsa da Arjantin'de oynadığı ve Arjantin pasaportu da bulunduğu belirterek Arjantin'den İngiltere'ye 18 yaş altı futbolcu tranfserinin etik ilkelerin ihlali anlamına geldiği tezini sunuyor.
Telegraph gazetesi ise CAS'ın City'yi aklayacağını iddia etti. Gazete CAS'ın kararını verdiğini ve bunu City'ye bildirdiğini öne sürerken önümüzdeki günlerde bu kararın kamuoyuna açıklanacağını savundu. Öte yandan haberde Velez'in temyiz hakkının bulunduğuna da dikkat çekildi. Manchester City transfer yapabilmek için bu kararı bekliyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS