hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Can Aydın hangi pozisyonda oynadığını açıkladı

  Mehmet Can Aydın hangi pozisyonda oynadığını açıkladı
  expand

  İlk kez A Milli Futbol Takımı'na davet edilen Mehmet Can Aydın, antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sözlerine çok heyecanlı olduğunu söyleyerek başlayan Mehmet Can Aydın, "Ben ve ailem çok gurur duyduk. Önce Allah'a hamd ediyoruz. Ondan sonra Stefan Kuntz hocama ve Hamit ağabeyime çok minnettarım. Stefan Kuntz hocamız benimle çok konuştu, çok ilgilendi. Ona saygım sonsuz. Kuntz hocam tabii ki bana yardım ediyor, Almanya'dan geliyor. Çok konuştuk, çok ilgilendi benden. Ondan Allah razı olsun. Buraya gelmemde büyük bir rol oynadı" dedi.

  "KÜÇÜKKEN HAYALİM HEP TÜRKİYE İÇİN OYNAMAKTI"

  Milli takımda olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Mehmet Can Aydın, "Küçükken hayalim hep Türkiye için oynamaktı. Burada olmaktan çok mutluyum. Almanya'ya çok teşekkür ediyorum. Almanya'da 6-7 sene oynadım. Orada çok şey öğrendim ama dediğim gibi hayalim hep Türkiye için oynamaktı. Schalke'de Kenan Karaman ağabeyim var, Allah razı olsun. Onunla çok konuştum. Kalbini dinle dedi. O da benim için çok sevindi" ifadelerini kullandı.

  "BENİM İÇİN POZİSYON ÖNEMLİ DEĞİL"

  Farklı pozisyonlarda oynayabildiğini belirten 21 yaşındaki futbolcu, "Çok farklı pozisyonda oynayabiliyorum. Sağ bek ve orta sahada oynuyorum. Sonuçta hocamız karar verecek. Ben elimden geleni vereceğim. Benim için pozisyon önemli değil" açıklamasında bulundu. Futbol hayatında Almanya'da oynayan Hamit Altıntop ve Mesut Özil'i hep örnek aldığını belirten Aydın, "Schalke'de oynamak çok güzel, Türkleri çok seviyorlar" şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "KENDİMİZE GÜVENİYORUZ"

  Rakipleri değerlendiren Mehmet Can Aydın, "Ermenistan'ı çok tanımıyorum ama her maç zor olacak, bunu biliyoruz. Hırvatistan çok iyi bir takım, iyi oyuncuları var ama biz de güçlüyüz, kendimize güveniyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow