hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Demirkol Kerem Aktürkoğlu'ndan özür diledi

  Mehmet Demirkol Kerem Aktürkoğlundan özür diledi
  expand

  Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın milli futbolcusu Kerem Aktürkoğlu'nu Başakşehir dönemiyle ilgili sözlerinden dolayı eleştirdi, tepkiler sonrası özür diledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Socrates'te yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, "Kerem Aktürkoğlu oyun içinde zaman zaman kopmalar yaşıyor. Torrent haklı bu konuda. Bu durum ruhsal. Hafta içinde bir röportajını okudum. Başakşehir'deki 4 yılım boşa gitti falan diyor. Geç bunları ya! Oyunuyorsun Galatasaray'da işte. Bunlar sana fayda sağlamaz. Belki yarın öbürgün acayip bir takıma transfer olacaksın." dedi.

  Demirkol'un bu sözleri sosyal medyada tepki çekerken ünlü futbol yorumcusu, Kerem Aktürkoğlu'ndan özür diledi.

  Mehmet Demirkol, "Kerem Aktürkoğlu ile ilgili bir hata yaptım. En çok şikayet ettiğim şeyi yaptım. Bağlılığından kopuk, ayrı bir metni okumuşum. Kerem'in sözlerinin tamamını dinledim. Kerem'in altyapıyla ilgili yaptığı eleştirilerde haklı olduğunu gördüm. Gelen tepkiler de doğru. Sevgili Kerem'den de özür dilerim." ifadelerini kullandı.

  Kerem Aktürkoğlu Başakşehir dönemiyle ilgili ne demişti?

  Galatasaray'da kötü giden sezonun yükselen yıldızı olan Kerem Aktürkoğlu, kariyerinin başında yaşadığı zorlukları anlattı. Vole'ye konuşan 23 yaşındaki oyuncu, bir dönem futbolu bırakma noktasına geldiğini itiraf etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kerem Aktürkoğlu, Başakşehir dönemiyle ilgili şu açıklamaları yaptı;

  "Şu an Emirhan'a, Arda Güler'e hocaları tarafından nasıl davranılıyorsa, onu beklerdim. Örneğin Phil Foden, kaç yaşında çıkıp oynadı? Düşünsenize A takımda bir futbolcu, Foden'a top kaybetti diye küfredecek, tehdit edecek. Üstündeki yeleği yırtacak! Duvarları kıracak! Seni tehidt edecek! Böyle bir şey yapsanız o takımdaki diğer futbolcuların, hocaları, yöneticilerin tepkisi nasıl olur? Nasıl tepki olur? Hiyerarşi, Türk futbolundaki en büyük sorundur. Takım çok iyi gittiği için kimseyle konuşamadım. Detaylara çok girmiyorum. Yaşadıklarımın fazlası vardır azı yoktur."

  Onur Tuğrul'un "Çok ağır şeyler bunlar... Kim peki bu isimler?" sorusunu geçiştiren Kerem, "İsim vermek bana yakışmaz. Çünkü futbolu bırakanlar var, hala devam edenler de var. Onlar futbolda olmaması gereken insanlar" cevabını verdi.

  "Bana dediler ki, 'biz seni çok beğendik ama tesisimiz yok. Eğer sen bir yer bulursan seni takımıma katabiliriz. Babamla oturduk. Arıyoruz arıyoruz yer yok. Yurtlar dolu. Babam, 'oğlum yapacak bir şey yok' dedi. Ben de 'Baba dedim ileride seni suçlamamı istemiyorsan önümü aç. O zaman yatılı bir kurs bulmuştuk. Oradan antrenmanlara geliyordum. Bir seneyi böyle geçirdim."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow