Metin Öztürk kimdir? Metin Öztürk'ün listesi belli oldu

Metin Öztürk kimdir? Metin Öztürk'ün listesi belli oldu

Metin Öztürk kimdir? Metin Öztürk'ün listesi belli oldu

Galatasaray'ın 2021 yılındaki başkanlık seçiminde aday olan Metin Öztürk, 30 Nisan 2022'deki olağanüstü seçimli genel kurulda da adaylığını açıkladı. Peki Metin Öztürk kimdir, kaç yaşında ve nereli? Metin Öztürk ne iş yapıyor? İşte cevabı...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray'da 30 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı öncesinde başkan adayları, yönetim listesini divan başkanlığına teslim etti. Başkan adaylarından Metin Öztürk, liste tesliminin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Genel kurulda seçilmeleri halinde zorlu görevin altından kalkabileceklerine inandığını ifade eden Metin Öztürk, "Çarşamba günü imzalarımızı teslim etmiştik. Bu biraz divanın işini kolaylaştırmak ve işi resmiyete dökmek içindi. Zaten ekibimizi görüyorsunuz. Haziran ayındaki seçime hazırlanan ekip. Çok fazla değişiklik yok. 1, 2 arkadaşımız takviye oldu. Galatasaray'ın sorunları ağar. Şu an bildiğim kadar 2 aday var. 2 aday da yıllarca Galatasaray'ın içinde yer almış isimler, ekipler öyle. Kısmet olur da 30 Nisan'da bu görev bize verilirse, rahatlıkla altından kalkacağımıza eminim. O günde söylemiştik. Taraftarlarımız bayraklarını hazırlasınlar. Tabii ki en önemli konulardan birisi finans. Bizim ekibimizin ağırlığı iş adamı. Her biri yaklaşık birkaç milyar liralık şirketleri yönetiyorlar. Onları yönetemezseniz Galatasaray'ı yönetemezsiniz. Çünkü, bugün görüyoruz ki her sene şampiyon olsanız dahi bu borçlar ödenmez. O zaman markayı kullanarak yeni gelir kaynakları yaratmanız lazım. Aramızda Binnur hanım var. Yukarıda bir güneş santrali var. Kıymetli eşinin CEO olduğu şirket yaptı. 20 yılda Galatasaray'a 1 milyar liralık kaynak yaratacak. Yani her sene şampiyonluğun dışında iş adamı bakış açısı, farklı şeylerle biz Galatasaray'ın gelirlerini çoğaltıp inşallah bu 9 yıllık bankalar birliği anlaşmasını, biliyorsunuz biz 2 yıl 1 aylığına seçiliyoruz. Tamamlama seçimi. Takip eden 3 yılda bize kısmet olacak ve Galatasaray'ın borçlarını sıfırlayacağız" diye konuştu.

İşte Galatasaray'da olası başkan adayları

İşte Galatasaray'da olası başkan adayları

"BİZİM YAPTIĞIMIZ HESABA GÖRE KASAYA BU SENE 1 MİLYAR KOYMAK LAZIM"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yaptıkları hesaba göre bu sene kasaya 1 milyar TL koyulması gerektiğini belirten Metin Öztürk, "Bizim için kendi reklamımızı yapmaya gerek yok. İki başkan adayı da uzun süredir hazırlığını yapıyor. Bunları böyle 40, 45 günde olacak şeyler değil. Bizim de önerimiz bundan sonraki Mayıs 2024'te. Şimdiden bütün adaylar 2024 için hazırlıklarını yapmaya başlasınlar. Bu rekabet, Galatasaray'ı daha da ileri götürecektir. Bizi de daha dinamik tutacaktır. 600 milyon liraya çözülüyorsa iyi. Bizim yaptığımız hesaba göre kasaya bu sene 1 milyar koymak lazım. Biz hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Sakın kasa kolaylığı diye algılanmasın. Burada bir iş adamı ekibi var. Bizim ekibimiz buna hazır. Biz vaat değil, iş yapacağız. Kısa zamanda bunu göreceksiniz" şeklinde konuştu. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray'da her zaman farklı gruplardan bahsedildiğine dikkat çeken Öztürk şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray'da her zaman farklı gruplardan bahsedilir. Liseliler denir. Bizim ekibin yarısı zaten liseli. Atkılılar denir, atkılı var. İş adamı da var. Galatasaray bir bütün. Zaten burada da bütünü görüyorsunuz. Listeleri de verdik. Listenin tamamına bakarak, nasıl bir yapıyla, nasıl bir kucaklayıcılıkla geldiğimizi göreceksiniz."

"HOCA BAŞARILIYSA DEVAM EDER"

Başkan seçilmeleri halinde teknik direktör Domenec Torrent ile yola devam edip etmeyecekleri sorulan Öztürk, "Ben Burak başkana katılıyorum. Bu arada çarşamba günü söylemiştim bugün de söyleyeyim. Gerek Aykutalp Derkan ve ekibine, Sayın Burak Elmas ve ekibine, sizlerle bizi bir araya getirdikleri için teşekkür ederim. Geçen sene bu toplantıyı kamyonların arasında yapmıştık. Hoca konusuna geldiğimizde sayın başkan bu konuda yüzde 100 haklı. Daha sezon devam ediyor. Galatasaray'ın amacı ligi en ileri noktada bitirmektir. Bizim açımızdan çok kıymetli bir Fenerbahçe maçı var. Arkadaşlarımızla birlikte cemiyette seyredeceğiz maçımızı. Hoca ile ilgili  diyecek bir şey yok çünkü,  kulübün profesyonellerinin tamamı devam ediyor. Bizim amacımız birini göndermek değil, eldekinden en iyi şekilde faydalanmak. Biz de başarılıysak devam ederiz, hoca da başarılıysa devam eder. Eldeki kontratlara bakarız. Başarılı değilse, tabii ki Galatasaray'ın geleceği önemli. Futbolcularımızla oturduğumuz gibi hocamızla da otururuz. Gelecek yılın varlar mı, yoklar mı karar veririz. Ancak bu sadece benim değil, yönetim kurulunun beraber karar vereceği bir konu" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

METİN ÖZTÜRK'ÜN LİSTESİ

Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Can Natan, Adil Emecan, Mehmet İsmail Sarıkaya, Binnur Doğançe Zaimler, Dikran Gülmezgil, Emir Aral, Fabrizio Casaretto, Ethem Baturalp Pamukçu.

Metin Öztürk kimdir?

1961 senesinde İstanbul'da dünyaya gelmiş olan Metin Öztürk, 1985 yılında Sigortacı gazetesini çıkarmaya başlamıştır. Öztürk daha sonra Güneş Reklamcılık olarak sigorta şirketlerinin basın danışmanlıklarını da almış ve alanında bir ilki gerçekleştirmiştir. Sigorta sektörüne 15 senedir Sigortacı gazetesi ile hizmette bulunan Metin Öztürk, Akademi Bilgisayarı da satın alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

2015 ve 2018 döneminde 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği başkanlığını görevini yürütmüş olan Metin Öztürk, Dursun Özbek'in listesinde yer alıp seçimlerde Mustafa Cengiz'e kaybetmiştir. Öztürk tekrardan aday olurken 4 Mart'ta gerçekleştirilen Genel Kurulda "Mustafa Cengiz ve yönetimi ibrayı hak etmediler. İbrasızlık doğru karar ama yanlış bir zaman. Eğer genel kurul Mayıs ayında olsaydı ben de ibra etmezdim" sözleriyle dikkatleri üzerine çekmişti. 2 kız bir de erkek çocuk babası olan Öztürk'ün serveti hakkında net bir bilgi bulunmasa da sigorta sektöründe 41. yılını tamamlamış olan Assistline şirketinin, pazarının en büyük şirketlerinden biri olduğu bilinmektedir.

Metin Öztürk, 1 yıl önceki listesinde yer alan isimler şöyleydi;

Asil: Nasuhi Sezgin, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Erol Erkuloğlu, Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, İsmail Sarıkaya, Osman Aral, Emre Alkin, Dikran Gülmezgil, Nihat Kırmızı.

Yedek: Sencer Seren, Sinan Müderrisoğlu, Halil Cem Burnaz, Tanur Lara Yılmaz, Ethem Baturalp Pamukçu.