hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Murat Sancak'tan TFF'ye istifa çağrısı

  Murat Sancaktan TFFye istifa çağrısı
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Murat Sancak, yaptığı açıklama ile TFF ve tüm kurullarını istifaya davet etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adana Demirspor eski başkanı Murat Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu'na tüm kurullarıyla birlikte istifa çağrısında bulundu.

  Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sancak, "Güçlünün TFF'si, emirle karar veren disiplin kurulu, çeteleşmiş MHK, adil karar veremeyecek tahkim; futbol severler nezdinde yok hükmündesiniz artık. Ben daha önce söylemiştim; seyirci sahaya inmemeli, inerse futbolcu refleks olarak karşılık verir. 4 büyük kulüp için de söylemiştim. Benim görüşüme katılıyorsan disiplin talimatını değiştirir, ondan sonraki olayları o karara göre sonuçlandırırsın. Önceden olmuş bir disiplin suçunu öncekiler gibi karara bağlamak, müteakip eden salı günü sevk ve ilk perşembe günü karar vermek mecburiyetiniz varken keyfi olarak 13 gün sonra sevk etmek ve üstelik tedbirsiz olarak karar vermenizle ne kadar korkak ve eyyamcı olduğunuz ortaya çıkmıştır" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "MİSYONUNUZU TAMAMLADINIZ"

  Sancak, "Misyonunuzu tamamladınız. Gitmiyorsanız sizin yöneticilerinize sesleniyorum; onuru, şerefi olan bu yönetimde kalmaz. Kalan sizler de bu trajikomik karara ortaksınız. Fenerbahçe büyük camiadır. Onları da töhmet altında bıraktınız, bu yanlış karar da onları rahatsız eder. Fenerbahçe ligden çekilmesin ya da kupa maçını oynasın diye şirinlik yapıyorsanız, ne Fenerbahçe camiası yutar ne de futbolseverler" ifadelerine de açıklamasında yer verdi. 

  Sancak, son olarak ise TFF ve tüm kurullarını şu şekilde istifaya davet etti;

  "TFF ve tüm kurullarını istifaya davet ediyorum. Düşün futbol camialarının yakalarından. Bütün futbol takımları yöneticilerine; bu liglerde figüran olmayın. Sessiz kalırsanız siz de figüran olarak kalacaksınız. Bir futbol sever açıklaması."


   
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow