Nicolo Zaniolo transferinin maliyeti açıklandı

Nicolo Zaniolo transferinin maliyeti açıklandı

Nicolo Zaniolo transferinin maliyeti açıklandı

Galatasaray, 23 yaşındaki Nicolo Zaniolo ile 4.5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. Bu anlaşma kapsamında Galatasaray ile Roma 2023 yılı içerisinde bir hazırlık maçı yapacak ve gelirler depremzedelere bağışlanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Galatasaray, İtalyan 10 numara için Roma’ya 5 eşit taksitte 15 milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek. Ayrıca oyuncunun başka takıma transfer olması halinde karın yüzde 20’si de Roma’ya ödenecek. Öte yandan iki takımda geliri depremzedelere bağışlanmak üzere 2023 yılı içinde hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

Depremde vefat eden sporcular

Depremde vefat eden sporcular

4.5 yıllık sözleşme imzalanan Zaniolo, sezonun geri kalanında 900 bin Euro kazanacak. Geriye kalan diğer sezonlarda ise oyuncunun maaşı 2 milyon 750 bin Euro olacak.

Galatasaray’dan KAP’a yapılan açıklamada, “Profesyonel Futbolcu Nicolo Zaniolo ve kulübü A.S.Roma S.r.l. ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, Futbolcunun eski kulübüne 15 Kasım 2023 tarihinden başlamak üzere 5 sezona yayılmış eşit taksitte, 15.000.000 EUR kesin transfer bedeli ödenecektir. Futbolcunun ileride bir başka kulübe satılması durumunda, elde edilecek kesin transfer bedeli karının %20'si A.S. Roma S.r.l.'ye ödenecektir. Futbolcu ile 2022-2023 sezonundan başlayarak 4.5 sezon için sözleşme imzalanmıştır. Buna göre, Futbolcumuza 2022-2023 sezonu için net 900.000 EUR, diğer sezonlar için net 2.750.000 EUR sezonluk maaş ödenecektir. Ayrıca A.S. Roma S.r.l. ile tüm gelirleri depremzedelere bağışlanmak üzere 2023 yılı içerisinde hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Nicolo Zaniolo: Muhammed ve Türk halkı için çok üzgünüm

Galatasaray'ın yeni transferi Nicolo Zaniolo, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde hissedilen depremler sonrasında hayatını kaybeden Galatasaray taraftarı Muhammed Emin Özkan ve diğer depremzedeler için çok üzgün olduğunu belirtti.

Galatasaray'ın İtalya Serie A ekiplerinden Roma'dan kadrosuna kattığı Nicolo Zaniolo, Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından sarı-kırmızılı kulüp aracılığıyla bir mesaj yayımladı. Galatasaray'a transferinin gündemde olduğu günlerde Zaniolo'nun gol attığı bir videoyu kişisel sosyal medya hesabından paylaşarak "Erdenn abi naptınn senn" notunu düşen 17 yaşındaki Muhammed Emin Özkan, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından hayatını kaybetti. Muhammed Emin ve Türk halkını unutmayan Zaniolo yaptığı açıklamada, "Muhammed için çok üzüntülüyüm. Ve de tüm Türk halkı için. Destek için ben yardımımı yaptım. Hepimiz katkıda bulunanlım ve birlikte eskisinden daha güçlü olalım" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Nicolo Zaniolo, sarı-kırmızılı ekipte 17 yaşındaki Muhammed Emin Özkan'ın anısına 17 numaralı formayı giyecek.