Okan Buruk: Yavaş oynayınca iş bireysel yeteneğe kalıyor

Okan Buruk: Yavaş oynayınca iş bireysel yeteneğe kalıyor

Okan Buruk: Yavaş oynayınca iş bireysel yeteneğe kalıyor
expand

Trendyol Süper Lig'in 14. haftasında Galatasaray deplasmanda Siltaş Yapı Pendikspor'un konuğu oldu. Sarı-kırmızılılar maçta 2-0 ile gülen taraf oldu. Maçın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Trendyol Süper Lig'in 14. haftasında Siltaş Yapı Pendikspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Mücadele sarı-kırmızılıların 2-0'lık üstünlüğü ile sonuçlandı. Karşılaşma sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

"O KADAR KÖTÜ TERCİHLER..."

Birebir beklediğimiz bir oyun oldu. Rakibin kapanıp bekleyeceğini bekliyordum. Geçişten de pozisyon bulmaya çalışacaklardı. Çok netti. Maç öncesi düşüncelerimiz, takıma verdiğim direktifler - topa sahip olma, acele etmeden kullanma, hareketlilik - hiçbirini yapamadık. O kadar kötü tercihler yaptı ki ilk yarı... Pozisyon bulamamızın en büyük nedeni... Bazen 5 kişinin içindeki 1 kişiye 3-4 orta yaptı. Sol taraftan bir türlü işleyemedik. Savunma oyuncularımızın oyuna girmesini istedik. Oyunu çok yavaş oynadık. Bu kadar yavaş oynayınca iş bireysel yeteneğe kalıyor. İlk yarıdaki pozisyonsuzluğun en büyük nedeni bu. İkinci yarı Barış Alper, girdikten sonra kanadı aktif kullandı. Lucas'ı arkaya çektik. Barış da savunma geçişlerini çok doğru oynadı. Dries'in girmesi biraz daha hareket getirdi, Bakambu da öyle. Kanattan daha çok içeri girerek oynadık. Gol bulacağımız belli oldu ama nasıl bulacağımız belli değildi. Bakambu'yla attık. Kadro olarak kısıtlıydık. Kerem'i kullandık stoperde. Hem topa sahip buldu, hem savunma yönünde doğru oynadı. Nelsson iyilerden biriydi. Uzun süredir oynamamasına rağmen iyiydi. Kazanmamız gereken maçtı, kazandık. Daha erken goller bulabilirdik. Golden sonra da rakip baskı kuramadı. İkinci golden sonra maç bitti."

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

"OYUNCULAR BAZEN..."

"Barış daha önce hiç sol bek oynamamıştı. Devre arasında ona anlattım. Onu çizgide kullandık. Geri dönüşleri iyi yaptı. Savunmayı doğru yaptı. Çok da istekli geri dönüş yaptı. Bazen oyuncular kendi mevkii olmadığı zaman yüzünü ekşitir. Barış 'Hocam rahat rahat oynarım' dedi. Kerem Demirbay da dünkü idmanda biraz stoper oynadı. Değişik mevkide özellikler birleşince iyi oynuyorsunuz. Barış'ın sol bek performansı beni sevindirdi."

"DAVINSON İÇİN..."

"Davinson için büyük hedef Kopenhag maçı. Yetişeceğini düşünüyoruz. Bir sonraki maç Adana Demirspor maçı, ne olur... Abdülkerim de birkaç gün sonra toparlar. Zaha da öyle. Adana Demirspor maçında sahada olurlar."

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow