hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Olaylar koridorda devam etmiş! Faruk Koca'dan şok sözler

  Olaylar koridorda devam etmiş Faruk Kocadan şok sözler
  expand

  Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e yumruk attığı Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçında saha komiserinin tuttuğu rapor ortaya çıktı. Olayın koridorda da devam ettiği vurgulanan raporda, Faruk Koca'nın sarf ettiği iddia edilen sözler şok etkisi yarattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının bitiş düdüğünün ardından MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, maçın hakemi Halil Umut Meler'e yumruklu saldırı gerçekleştirmişti. Olayların koridorda da devam ettiği öğrenilirken Faruk Koca'nın Halil Umut Meler için söylediği şoke eden sözler saha komiserinin raporuna yansıdı.

  "TOKAT ATTIM" DEMİŞTİ

  Faruk Koca'nın ilk ifadesinde, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediği, "Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu. Daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebiyle de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim." savunmasını yaptığı öğrenilmişti.

  "SİZİ BİTİRECEĞİM" İDDİASINI REDDETMİŞTİ

  Koca, hakemlerin sahaya inince "Sizi bitireceğim" diye tehdit ettiği iddiasını ise kabul etmemişti. Saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler ise dün tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilerek İzmir'e ailesinin yanına gitti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  SAHA KOMİSERİNİN RAPORU ORTAYA ÇIKTI

  MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından hakem Halil Umut Meler'e yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili adli süreç devam ederken NTV'de yer alan habere göre saha komiserinin raporu ortaya çıktı.

  FARUK KOCA: "BURADAN ÇIKAMAYACAKLAR"

  Raporda olayların koridorda da devam ettiğini belirtilirken eski MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın hareketlerde bulunarak "Buradan çıkamayacaklar." dediği belirtildi.

  Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında eski MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve şüpheliler Ş.Y.Ş. ile K.Ç.'nin alınan ifadelerin ardından “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kırık oluşacak şekilde yaralamak” suçundan tutuklanmış ardından da Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow