Osman Zeki Korkmaz: Mental hazırlığı yapmamışız

Osman Zeki Korkmaz: Mental hazırlığı yapmamışız

Osman Zeki Korkmaz: Mental hazırlığı yapmamışız

İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, sezonun ilk haftasında Trabzonspor'a 2-0 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Süper Lig'in yeni takımı İstanbulspor, 2022/23 sezonunun açılış maçında son şampiyon Trabzonspor'a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın hemen ardından İstanbulspor teknik direktörü Osman Zeki Korkmaz, açıklamalarda bulundu.

''Garip bir şekilde geride kaldık''

Osman Zeki Korkmaz, karşılaşmadan hemen sonra yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Korkmaz, ''Kesinlikle fiziksel ve taktiksel hazırlık vardı ama mental hazırlığı yapmamışız. Şampiyona karşı oynamamız bizi gergin olarak sahaya çıkmamıza neden oldu. Gerilimi hissetmiştim bu sebeple sakin bir maç konuşması yaptım. Savunmada alanları kapattıktan sonra ki bunu iyi kapattık ikinci bölgede baskı yapmadık. Garip bir şekilde geride kaldık. Kenar bekinin baskı yapmasını istiyorduk. Trabzonspor mental ve taktik olarak bizi geriye yasladı. Gol yememiz iyi oldu dedim, çünkü bunu kıramadık. Hesapladığımızdan fazla baskı yedik.'' ifadelerini kullandı.

''Ben transfer konuşmayacağım''

Açıklamarını sürdüren Korkmaz, ''Daha net baskı yaptığımız anlarda topu ileride tuttuk. Trabzonspor'a karşı ikinci yarıda belirgin şekilde top bizdeydi. Elimizdeki oyuncuyu geliştirmeliyiz, ben transfer konuşmayacağım. Duran toplardan geçen sene hiç gol yememiştik, bu maçta iki tane gol yedik. Geçen seneki gücümüze güvendik burada, biraz uyuduk. Elimizdeki oyuncularla ne yapmalıyız buna çalışmalıyız. Bu maç bizi biraz kendimize getirmiş olması gerekiyor. Topa sahip olduğumuz anlarda daha belirgin işler yapmalıyız.'' ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber