Quaresma, Jorge Jesus ile görüşmesini anlattı

Quaresma, Jorge Jesus ile görüşmesini anlattı

Quaresma, Jorge Jesus ile görüşmesini anlattı

Beşiktaş'ın eski yıldızlarından Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge jesus ile yaptıkları görüşmeyi ortaya çıkardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Beşiktaş'ın eski yıldızlarından Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, Şampiyonlar Ligi'ndeki Manchester City ile Inter arasındaki final maçını izlemek için İstanbul'a geldi. Yıldız oyuncu, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge jesus ile yaptıkları görüşmeden bahsetti. 

 FUTBOLU BIRAKACAĞI TARİHİ AÇIKLAMIŞTI

Beşiktaş'ın eski yıldızı Ricardo Quaresma, 1 sezon daha futbol oynamak istediğini ve 2024 yazında futbolu bırakmak istediğini dile getirdi. 1 Temmuz 2022'de Vitoria Guimaraes'ten ayrılan ve kendine yeni kulüp bulamayan 39 yaşındaki Quaresma, "Aklımda hala futbola devam etmek var. Kendimi 1 yıl daha oynayacak durumda hissediyorum ve sonra futbola devam edeceğim." dedi.

JÜBİLESİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Ricardo Quaresma, jübilesi için girişimlere başladı. 2010-2013 ve 2015-2019 yılları arasında Siyah-Beyazlı formayı giyen Portekizli yıldız, kariyerinin son maçı için Beşiktaş Yönetimi ile iletişime geçti. Quaresma, kariyerinin son maçını yani jübilesini Vodafone Park'ta oynamak istiyor.

Bu doğrultuda Quaresma'nın, Beşiktaş karşısında Porto'yu görmek istediği de öğrenildi. 39 yaşındaki futbolcunun, eğer böyle bir gelişme yaşanması halinde söz konusu maçta iki takımın da formasını giymesi bekleniyor. Quaresma ayrıca maçtan elde edilecek gelirin Türkiye'deki depremzedelere bağışlanmasını istiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

QUARESMA, JESUS GÖRÜŞMESİ

Ricardo Quaresma Şampiyonlar ligi programı için İstanbul'a gelirken Jorge Jesus ile yaptığı görüşmeyi de ortaya koydu. Portekizli süperstar, tecrübeli hocayla yaptıkları sohbetten bahsetti. V. Guimarães'ten ayrıldığından beri bir sezondur kulüpsüz olan 39 yaşındaki kanat oyuncusu, TNT Sports Brasil kanalına verdiği röportajda, kariyerinin som dönemlerine doğru Brezilya'ya transfer olma ihtimali hakkında konuştu. 

"FARKLI KÜLTÜRLERİ TANIMAYI SEVİYORUM"

Quaresma, "Santos'a gitme fırrsatım vardı ve bu ihtimal oldukça fazlaydı. Resmi bir teklif almadım, ama birkaç kişiyle görüştüm. O dönemde Flamengo'nun hocası olan Jorge Jesus ile de sohbetlerimiz oldu. Kendisiyle de transfer konusunda görüştüm, ancak sohbetten öte bir şey olmadı. Farklı kültürleri tanımayı seviyorum, Brezilya futbolunu seviyorum, risk almayı, top sürmeyi ve bire bir oynamayı seviyorlar ve bu benim en güçlü noktam." ifadelerini kullandı.

(Fanatik)

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber