Rıdvan Dilmen 'Rabona nedir' dedi, sosyal medya yıkıldı

Beşiktaş, Kayserispor'u 2-0 mağlup ederken ilk golde Ricardo Quaresma'nın rabona vuruşuyla yaptığı orta dikkat çekti. İşte Rıdvan Dilmen de tam o anda devre girdi: Rabona ne demek?Beşiktaş'ın Kayseri'yi yendiği maçta Quaresma'nın rabona ortasında Tosic'in attığı gol dikkat çekti.

NTV ekranlarında pozisyonu anlatan Murat Kosova rabona deyince devreye Rıdvan Dilmen girdi ve ' Murat, Rabona'yı çok güzel anlatıyorsun, hoşuma gitti ama ne demektir vallahi bilmiyorum' dedi.

Bunun üzerine sosyal medya hareketlendi ve Rıdvan Dilmen'e rabona'nın ne olduğunu anlattı. İşte Twitter'da esprilere neden olan 'Rabona nedir?' sorusuna verilen mizahi yanıtlar...
Rabona, son tweet'te yazıldığı gibi Arjantinli Ricardo Infante'nin yaptığı vuruşla ortaya çıktı. Rabona İspanyolca bir kelime ve 'okuldan kaçma, okulu asma' anlamına geliyor.Ertesi gün El Grafico manşette bu golü anlatırken bir öğrenci fotoğrafı kullandı ve 'Infante okuldan kaçtı' başlığını attı. O gün bugündür bu harekete rabona deniyor. Brezilyala da ise chaleira ya da letra isimleri kullanılıyor. Videoya kaydedilmiş ilk rabona golünü ise Pele attı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS