hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rıza Çalımbay: Yapmamamız gereken hatalar yaptık

  Rıza Çalımbay: Yapmamamız gereken hatalar yaptık
  expand

  Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında Fenerbahçe'ye evinde 3-1 mağlup olan Beşiktaş'ın teknik direktörü Rıza Çalımbay, derbi sonrası açıklamalarda bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe dev derbide karşı karşıya geldi. İsmail Kartal'ın öğrencileri dev maçtan 3-1 galip ayrıldı. Maç sonrası Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu.

  İŞTE ÇALIMBAY'IN AÇIKLAMALARI:

  "BU BÖYLE GİTMEZ"

  "Maça kötü başlamadık, iyi başladık. Denk bir maç oluyordu. Sonraları gittikçe bizimkiler hata yaptı. Hepsi kapasitesinin altında oynadı. Söylediğimiz şeyleri yapamadılar. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Üzücü bir maç. Mükemmel bir taraftar gelmiş. Herkes için önemli bir maçtı. Beklentinin altında bir futbol oynadık. Bu kadar beklemiyorduk. Hazırlık dönemi falan yapmadık biz. Oyuncuları da görmedik. Geldik direkt. Eksik yönler çoktu. Bir an önce bunları bitirmek kolay değil. Talihsizlik oldu; Gedson ve Umut'un çıkması da dezavantaj oldu. Yeri olmayan arkadaşları mecburen oralarda oynattık. İstediğimizi yapamadık. Ne olursa olsun bir hedef var. Sonuna kadar gitmek gerekiyor. Bu böyle olmaz. Bunun devre arası düzelmesi gerekiyor. Lider oyuncuların kendilerine çekidüzen vermesi gerekiyor, sahanın içinde dışında. Bunları yaparsak kendimize geliriz, gelmemek için bir neden yok. Bazı arkadaşların oynadığı oyun bu değil. daha üst seviyeye çıkabilirler."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "BURASI BEŞİKTAŞ BÖYLE OLMAZ"

  "Bize zaman lazım, biraz zaman lazım. Oyuncularla çok çalışmak lazım, daha 1 ay bile olmadı. Sezon başı böyle bir şey yakalayabilsek daha farklı olaylar oldu. Futbolcuları her açıdan iyi duruma getirmek için daha iyi şeyler yapabilirdik. Aniden geldik. Daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ligde 4. maçım, ilk defa yenildik. Düzelecek. Yapacak bir şey yok. Burası Beşiktaş, böyle olmaz. Oyuncu arkadaşlarım da kendilerine bakacak, düzeltecek. İnşallah iyi bir yere geleceğiz."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow