Rüştü Reçber'den yeni Fatih Terim yazısı

Daha önce Fatih Terim'le sert bir polemik yaşayan Rüştü Reçber, yine çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı. Bu eleştirilere sert bir şekilde yanıt veren Fatih Terim'le Reçber arasındaki sular durulmuyor. Rüştü Reçber, bu defa da Galatasaray yönetimine çağrıda bulundu.Fatih Terim'in ismini yazısında geçirmeyen ancak Dursun Özbek ve yönetimine imalı şekilde gönderme yapan Rüştü Reçber, Hürriyet gazetesindeki köşesinde çarpıcı ifadeler kullandı. İşte o yazı...
Rakipler bile şaşırıyor. Sadece 3 puanları almakla kalmıyor Galatasaray, korku salarak ilerliyor. Ve 9. hafta Fenerbahçe maçı berabere bitiyor, kulislerde bir isimle birlikte “Büyük maçlarda Galatasaray takımı sahada yok” söylemleri dolaşmaya başlıyor..
Hazırlıklara start veriliyor. Arkasından Trabzonspor mağlubiyeti geliyor ve kulislerde konuşulan isim biraz daha sesli şekilde gündeme geliyor.
Adı geçen şahıs
Derken, Başakşehir ve son Beşiktaş maçlarıyla birlikte o isim tavan yapıyor...

Başkan Özbek maç sonu açıklama yapıyor: “Takıma ve bize güvenin.”
Konuşmasında Tudor’un ismi bile geçmiyor..

Kulislerde adı geçen şahıs da açıklama yapıyor.. “Beni kimse aramadı” diye..
Biz de inandık!
Şimdi durum şudur... Rakiplerinin yapamadığını Galatasaray’ın kendi yönetimi yapmıştır. Bu ortamın hazırlanmasında parmakları vardır ve hiç kusura bakmasınlar kendi içlerindeki “Bizans oyununa” yenik düşmüşlerdir.

Yani anlayacağınız, daha önce defalarca gördüğümüz senaryo tekrar gerçekleşmek üzere.
Eğer açıklanmıyorsa bilin ki sebebi, o kişinin giderken sergilediği tutumun hâlâ Galatasaray taraftarının hafızasında oluşudur.

Yakın zamana dek Galatasaray’ın rakipleri, “Acaba ne yapabiliriz” derken, şimdi ellerini ovuşturup, “Gerek kalmadı” deyip kenara çekildiler ve daha da karışık hâl alacak ortamı izlemeye başladılar.
Sayın başkan Dursun Özbek’in Galatasaray için her şeyi yaptığı malum. Bunu kimse inkar edemez..

Ama son dönemde gelişen durumlarda gerekli tepkileri verememiş, uygun söylemleri ortaya koyamamıştır.

Eğer camianın başı olarak bunları yapabilseydi, inanın Galatasaray bu noktada olmazdı.
Şimdi kendisine bir uyarıda bulunayım....

- Diyelim ki teknik direktörü yolladınız.
- Diyelim ki ismi geçen kişiyi getirdiniz.
- Diyelim ki şampiyon oldunuz...

Ama olmayacak iki şey var;

1- Başkanlığınızı sorgulayacaksınız.
2- Şampiyonluğun keyfini bile çıkaramayacaksınız.

“Bu da nereden çıktı” demeyin.
Çok geriye gitmeden Ünal başkana sorabilirsiniz!
Birbirlerine sert ifadeler kullandılar
Belli ki hayat seni yormuş ve yıpratmış Rüştü. Belki de sevgi ve şefkat ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ortamın da yok. Veya bilerek yada bilmeyerek bir yara açıldı sende ve sürekli kanatılıyor.

Üzülme Rüştü. Bunlar geçici ve telafi edilir şeyler. Sen, seni sen yapan değerlerinden vazgeçme. Kendinden başka kimseye güvenip yola çıkma, arkanı döndüğünde ne kadar yalnız olduğunu bilmek daha çok koyar adama. Sahadaki örnek futbolculuk modelliğini bozma. Haa bir de herhangi bir şeyi yapmadan önce haddimi aşıyor muyum, aşmıyor muyum diye bir değil 2-3 kez düşün.
Milli Takım'da görev yaptığı süre boyunca sık sık Terim'i eleştiren Rüştü Reçber o dönem sert tartışmalara neden olmuştu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, eski milli kaleci Rüştü Reçber'in hakkındaki yazısına bir mektupla cevap vermiş, Reçber ise bu mektubu köşesinde yayınlamıştı. Reçber, Terim'den gelen mektuba köşesinde, "Gecenin hükmü sabaha kadardır" başlıklı bir başka yazısıyla yanıt vermişti.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS